• https://www.facebook.com/adanaterapi/
Uzman Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL

UZMAN PSİKOLOG 

BETÜL ÖZOĞUL

Adana Doğumlu Olan Havva Betül ÖZOĞUL Psikoloji Lisans Eğitimini İstanbulda tamamlayarak Psikolog Ünvanı almıştır.  Selçuk Üniversitesinde Aile Danışmanlığı alanında Yüksek Lisans Programını tamamlayarak Uzman Psikolog ünvanı alan hocamız 
evli ve iki çocuk annesidir.
 

         Uzman Psikolog  Havva Betül ÖZOĞUL iş yaşamı boyunca çeşitli kurumlarda farklı konumlarda çalışmıştır. Uzman Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL şuan Çalışma Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Özel Adana Aile Danışmanlık Merkezinde uzman psikolojik danışman olarak çalışmaktadır. ruh sağlığı yerinde, yaşam ve iş doyumu yüksek, sağlıklı aile ve kişilerarası ilişkilere sahip bireyler yetişmesi için bireysel ve aile danışmanlığı hizmeti vermektedir.


Uzman Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL, lisans ve yüksek lisans psikoloji ve Aile Danışmanlığı alanında tamamlamış olup Adana'da psikolojik danışmanlık ve aile danışmanlığı hizmeti sunma gayretindedir.


          Uzman Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL aşagıdaki alanlarda profesyonel olarak psikojık danışmanlık hizmeti vermektedir.

          Aile danışmanlığı ve çift danışmanlığı, aldatmasınır ve rol çatışması gibi problemler yaşayan kişilere uygun terapi yaklaşımları sunmaktadır. Sürekli çatışma yaşayan, tükenmiş aileleri fonksiyonel hale getirme üzerine çalışmalar yürütmektedir. Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL aynı zamanda aile danışmanlığı eğitimlerinde eğitmenlik yapmakta ve yeni aile danışmanlarının yetişmesine katkı sunmaktadır.

         Çocuk ve ergen danışmanlığı kapsamında 6 - 18 yaş arası çocuk ve gençlere ve aynı zamanda ailelerine danışmanlık hizmeti vermektedir. Çocuk terapisi davranışlarında yada duygularında güçlükler yaşayan çocuklara yardımcı olabilmek için uygulanan teknikleri kapsar, bu tekniklerin bir çoğunu okuduğu dönemde tamamlayan betül hocamız, bazı teknik ve eğitimleri ise lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra özel kuruluşlardan almıştır.

           Çocuk Terapisine ne zaman başvurulur sorusuna baktığımız zaman;


Psikolojik hastalıklar, gelşişim problemleri, agresif davranışlar, yeme bozuklukları, bağımlılıklar, yas-kayıp sonrası, boşanma dönemi, psikosomatik şikayetler, uyku problemleri, okul problemleri, travmalar, yaşam evreleri, duygudurum bozuklukları, alt ısltma, kardeş kıskançlığı gibi durumlarda çocuk psikologu&pedegogu ile görüşmelisiniz.

         Bireysel danışmanlık bireyin kendisini tanıması, karşılaştığı problemlerle baş edebilme gücünün artırılması, kararlar alabilmesi ve kişisel gücünün farkına varmasına dönük danışmanlık hizmeti vermektedir. Depresyonpanik atakobsesif kompulsif bozuklukboşanma, aldatılma, ölüm ve yasöfke kontrolü,  Uzman Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL daha çok Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımından yola çıkarak bireye yada aileye yönelik özel terapi yöntemleri uygulamaktadır.

         Uzman Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL Objektif, Projektif birçok psikolojik testi uygulama yetkisine ve yeterliliğine sahiptir. 

Uygulamış olduğu psikolik testler;


Zeka Testleri: Wısc-r zeka testi, Toni 4, P Toni, Stanford Binet, Cattell 2A, Cattell 3A, Labirent, Goodenough Adam Çizme, Kent EGY

Projektif Testler: Cat, Tat, Fat, Mürekkep Lekesi Testi, Louisa Duss, D10, Beiere Cümle Tamamlama, Coppitz İnsan Çizme, Goodenough Adam Çizme.

Uzman Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL’in aldığı eğitimler;

 • 2011- Farkındalık Terapisine Giriş - Prof. Dr. Kültegin Ögel
 • 2011- SCID 1 ve SCID 2 - Doç. Dr. Selçuk Aslan
 • 2012- Bilişsel ve Davranışçı Terapi Eğitimi - Hakan Türkçapar
 • 2012- Kişiler Arası Sorun Çözme Becerileri - Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi 
 • 2012- Danışma Sürecinin İşleyişi ve Terapinin Gücü 
 • 2012 - Psikolojik Danışmanlık Mesleğinde Harekete Dayalı Tekniklerin Kullanımı 
 • 2013 - Çocuklar için Saldırganlığı Önleme Müdahale Programı - Adalet Bakanlığı 
 • 2013 - Yetişkinler için Madde Bağımlılığı Programı - Adalet Bakanlığı 
 • 2013 - Yetişkinler için Genel Suçlu Davranışı Programı Eğitimi - Adalet Bakanlığı 
 • Aile Eğitimi (0 - 18 yaş) - Milli Eğitim Bakanlığı 
 • 2014 - Eğitici Becerileri Eğitimi - Adalet Bakanlığı 

           

Randevu için

  0322 458 0 458 

  0544 204 61 82

 

Uzman Psikolog

Havva Betül ÖZOĞUL

Aile, Evlilik ve Çocuk

Terapisti 

 
  
5908 kez okundu

Yorumlar

Çocuk danışmanlığı      30/11/2019 14:23

Çocugumda okula gitmeyeye karşı bir ön yargı vardı bu sebepten dolayı destek almak istedik ve daha sonrasında Betül hocamızla tanıştım çocugumu götürdüm seanslara katıldık. Şuan hiç bir sorunu kalmadı çocugumun
Misafir -

Aile     30/11/2019 13:49

Eşimle uzun zamandır aşamadığımız problemlerimizi çözmemizde çok büyük katkısı oldu , keşke daha önce tanısaydık kendisini artık çok mutlu biribirini çok daha iyi anlayan insanlarız sayesinde .
Misafir -

takıntı     30/11/2019 13:06

Kendimde gördüğüm fazlasıyla takıntılarım vardı. Normal yaşamımı bile etkiliyordu. bulunduğum ortamlarda dikkatimi toplayamıyordum ama havva betül hocaya çok teşekkür ederim. onun tanıştıktan sonra ve yönlendirmelerınden sonra bunlardan hiç birinde eser kalmadı . teşekkür ederim havva betül hocama .
Misafir -