• https://www.facebook.com/adanaterapi/
Klinik Psikolog Mihriban Taşpınar


UZMAN PSİKOLOG 


Adana doğumlu olan hocamız Psikoloji lisans eğitimini İstanbul’da tamamlayarak Psikolog unvanı almıştır. Ardından Üsküdar Üniversitesinde (Nevzat Tarhan) Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansını bitirerek Uzman Psikolog unvanına sahip olmuştur. 


5 yıldır çeşitli alanlarda çalışmalar yürütmüş olan hocamız şu anda Çalışma Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bağlı Özel Adana Aile Danışmanlık Merkezinde uzman psikolog olarak çalışmaktadır. 


           Aile, değerleri önemli bir yapıtaşı olduğu için bu değerlerin korunması gerekliliğine inanan Mihriban Taşpınar, çift danışmanlığında kişiler arası çatışma yaşayan bireylerin var olan sorunlarının karakterler açısından değerlendirilmesi, duygusal ilişkilerde sık karşılaşılan konulardan olan aldatma sonucunda aldatan ve aldatılan cephesinden doğru çıkarımlar yapılabilmesi, karşılıklı güvene ve sevgiye dayalı evlilik ilişkisi bittiği için üzüntü verici bir durum haline gelen boşanma sonucunda çiftlerin ruhsal sağlığını koruyarak yaşamına devam edebilmesi gibi konularda kişilere uygun terapi yaklaşımları sunmaktadır. Sık sık çatışma yaşayan tükenmiş aileleri fonksiyonel hale getirme üzerine çalışmalar yürütmektedir.


Uzman psikolog hocamız Sigara Bağımlılığı ile ilgili yüksek lisans tezi yazmış olup dünyada ve ülkemizde önemli bir halk sağlığı problemi olan sigara bağımlılığı başta olmak üzere; fiziksel rahatsızlıkların yanında psikolojik anlamda içe dönüklük, kaçınganlık gibi ruhsal bunalıma neden olan internet ve oyun bağımlılığı, maddi manevi birçok kayıplara neden olan aile ilişkisinde güven sarsıcı bir hale gelen kumar bağımlılığı, kullanımının sonucunda ciddi fizyolojik ve psikolojik sorunlara yol açan alkol  bağımlılığı vb… bağımlılıklara sahip olan kişilere yönelik bireye uygun yöntemler ile hizmet vermektedir. 


Bununla birlikte çocuklarda en sık karşılaşılan dikkat sorunları, uyum problemleri, okul korkusu, anne ya da babadan ayrılamama, sosyal ilişkilerde kaygı ve kaygının fizyolojik anlamda gözlenmesi, aile üyesine katılan yeni bir kardeşin etkisiyle yaşanan kardeş kıskançlığı, alt ıslatma ve kaçırma gibi sıkıntılar ile birebir çalışmaktadır. Aynı zamanda ergenlerde görülen kimlik bunalımı, sınav kaygısı, ebeveynlerle yaşanan çatışma gibi konularda çalışmalarına devam etmektedir.


Lisansüstü eğitimi kapsamında Bilişsel Davranışçı Terapi, MMPI (Çok Yönlü Kişilik Envanteri), AGTE (Ankara Gelişim Tarama Envanteri) ve Süpervizyon eğitimlerini almıştır. Bunların yanında aldığı eğitimler çerçevesinde dinamik ve varoluşçu terapi uygulamaları ile kişilerin bugünkü yaşantılarını erken dönem çocukluk yaşantılarıyla ilişkilendirerek yürütmektedir.


Her insan yaşamı boyunca çeşitli zorluklarla karşılaşır. Bireysel danışmanlık kişilerin karşılaştığı bu zorluklarla daha kolay baş edebilmesine olanak sağlamaktadır. Bireyler psikolojik danışmanlık hizmetini almaya genellikle günlük hayatta sıklıkla üzüntülü olma haliyle kendini gösteren depresyon, bireyin günlük hayatındaki işleyişin sekteye uğramasına sebep olan kaygı bozuklukları, kişide tekrarlayıcı düşünce ve davranışlarla yoğun bir sıkıntıya sebep olan obsesif kompulsif bozukluk, sevilen bir kişinin ölümüyle oluşan ve doğal bir tepki olan yas, olumsuz yaşantılar sonucunda hissedilen çaresizlik vb… şikayetlerle gelmektedir. Siz de alanında yetkin bir uzmandan yardım almak isterseniz bize başvurun.

0535 627 61 82 ve 0322 234 9 234 numaralı telefonları arayabilirsiniz.
 
  
14797 kez okundu

Yorumlar

1 yadir hic iyi degilim      29/10/2021 20:59

Ben kimseye guvenemeyen biri oldum nefret ediyorum gulen birini görünce cok fazla olumsuzlular yasadim buyuk darbeler yasadim 15 yasimdan bu yana cok buyuk yaralar aldim normalde bu 1 senyee kadar savsci guler yüzlü pozitif bir insandim ama su an gözüm kimseyi görmüyor cok zoruma gidiyor cok agir geliyor herkes ten darbe aldim es kardes aile cok sakladigim seyler var ama nefes alamiyorum artik zarar görüyorum
Misafir -

Piskolojik bozukluğu      14/06/2021 23:29

Hangi randevu saatiniz boş seansların ücreti ne kadar
Misafir -

Görüş bildirme      10/04/2021 14:08

Bir arkadaş aracılığı ile Mihriban hanıma gittim. Kendisi çok mütevazi ve ilgiliydi. Karşıdakini çok iyi anlama kapasitesine sahip biri ve empati kurma işlemini çok güzel idame ettiriyor diye düşünüyorum. Teşekkür ederim
Misafir -

Görüş bildirme      10/04/2021 14:58

Bir arkadaş aracılığı ile Mihriban hanıma gittim. Kendisi çok mütevazi ve ilgiliydi. Karşıdakini çok iyi anlama kapasitesine sahip biri ve empati kurma işlemini çok güzel idame ettiriyor diye düşünüyorum. Teşekkür ederim
Misafir -

Seans Görüşü      06/02/2021 15:21

Adana'da yaşıyorum. Çok sık panik atak geçiren biriyim. Daha önce gittiğim kurumlarda bir çok psikolog ile görüştüm, iletişime geçtim fakat istediğim sonuçları alamadım. Adana'da böyle bir kurumun varlığından haberim yoktu. Arkadaş aracılığıyla ön görüşmeye gittim. Çalışan personelin yönlendirdiği bir psikolog ile görüşmek istedim. Mihriban hanım ile tanıştım. Gece uyuyamama, aniden gelen ölüm hissi, titreme gibi sorunlar yaşıyordum, uyuyamiyordum. İlaç tedavisi almak istemediğim için psikolog tercihim olacaktı. Mihriban hanım ile 3 aydır çalışıyorum, çok memnunum. İşini severek yapan biri. Kendisine güler yüzlülüğü ve ilgi alakası için çok teşekkür ediyorum. Artık geceleri daha rahat uyuyorum, korkularım azaldı. Teşekkürler hocam
Misafir -

Seans Görüşü      06/02/2021 15:53

Adana'ya yerleşeli bir sene oldu. Alışma sürecinde ve sonrasında yaşadığım sorunlardan ötürü psikolog ihtiyacı duydum. İnternet üzerinden araştırma yaptım ve Mihriban Hanım ile tanıştım. İlk gittiğimde seans detaylarını görüştüm. OKB ve buna benzer sorunlarım mevcuttu. İleri dereceye varan anksiyetelerim sürmekteydi. Kendisi güler yüzlü, ilgili ve profesyoneldi. Bunu hissettiğimde, gördüğümde sorunlarımı aşacağımı, birdaha bu tür sorunları yaşamayacağımı, var gücümle yoluma devam edeceğimi gördüm. Halen seansa devam etmekteyim. Kariyer akademi ailesine ve özellikle Mihriban Hanıma çok teşekkür ederim. Herkese tavsiye ediyorum.
Misafir -

bireysel psikoterapi     05/02/2021 19:03

aşamadığım kişisel problemlerim vardı, internete gezinirken mihriban hanımın cv sini gördüm, merkezi arayıp randevu talep ettim, 3 gün sonra ilk seansta çok bir değişiklik olmasada bu hafta 4. seansa gideceğim ve kendimi çok huzurlu hissediyorum. teşekkür ederim mihriban hanım.
Misafir -

     05/02/2021 18:25

eşimle sorunlarımız vardı ve mihriban hanım a gittik. bir çok sorunumuz vardı çok şükür ki hallettik. boşanma noktasına gelen evliliğimizi resmen uçurumdan aldı. çok teşekkürler mihriban hanım. ayrıca hamide hanım randevular konusunda bize çok yardımcı oldu ona da teşekkür ederim
Misafir -

çocuk danışmanlığı     05/02/2021 18:40

bir süredir oğlumda gözlemlediğimiz öfke problemiyle alakalı Mihriban hanımdan randevu aldık , kendisiyle görüştükten sonra oldukça olumlu sonuçlar aldık , seanslara keyifle gidiyor ve kendini ifade etme konusunda büyük bir değişim yaşadı .
Misafir -

     05/02/2021 18:29

geçmişimden dolayı çok ciddi problemler yaşıyordum, mihriban hanım sayesinde bu sorunlarımı aşmaya başladım. seanslarım devam ediyor, herkese tavsiye ederim. iyi ki böyle bir psikolog ile karşılaştım
Misafir -

Çift Danışmanlığı     05/02/2021 17:32

12 yıllık evliyim. Mihriban hanıma 2 ay önce eşimle beraber aile içi sorunlarımız için gitmiştik. Az önce 4. seansımızdan çıktık. Kendisi ben ve eşimde bu kadar kısa sürede evliliğe bakış açımızı öyle bir değiştirdi ki... Şu an eşimle daha mutluyuz ve birbirimizin sınırlarını daha iyi anlıyoruz. Kendisine yardımları ve bakış açımızı değiştirdiği için ne kadar teşekkür etsem az... Çok teşekkür ederim.
Ahmet Gezer

     05/02/2021 15:07

Üniversite sınavına hazırlandığım dönemde çok fazla stres ve kaygı sorunlarım vardı. Yapamayacagım korkusu hayatımı olumsuz etkılemeye basladı. Mihriban hanımla görüşmek bana cok ıyı geldi. aşırı kaygılı hallerımden kurtuldum. bu konuda yardım almanın ne kadar dogru oldugunu anladım. kurumunuz ve mihriban hocam cok ılgılı davrandı tesekkurler
Özge Yiğit

Bireysel Terapi     05/02/2021 15:51

Öncelikli olarak şunu belirtmek isterim ki hayatımda çok çıkmazda hissettiğim bir zamanda Mihriban Hanımla karşılaştım. Ne desem az olur ama kendisine teşekkürü borç bilirim. Her zaman desteğini hissedebildiğim kendisine minnettarım.
Rüzgar Dündar