• https://www.facebook.com/adanaterapi/
Uzman Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL

UZMAN PSİKOLOG BETÜL ÖZOĞUL
Adana Doğumlu Olan Havva Betül ÖZOĞUL Psikoloji Lisans Eğitimini İstanbulda tamamlayarak Psikolog Ünvanı almıştır.  Selçuk Üniversitesinde Aile Danışmanlığı alanında Yüksek Lisans Programını tamamlayarak Uzman Psikolog ünvanı alan hocamız 
evli ve iki çocuk annesidir.
 
         Uzman Psikolog  Havva Betül ÖZOĞUL iş yaşamı boyunca çeşitli kurumlarda farklı konumlarda çalışmıştır. Uzman Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL şuan Çalışma Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Özel Adana Aile Danışmanlık Merkezinde Danışan Görmektedir. Ruh sağlığı yerinde, yaşam ve iş doyumu yüksek, sağlıklı aile ve kişilerarası ilişkilere sahip bireyler yetişmesi için bireysel ve aile danışmanlığı hizmeti vermektedir.


Uzman Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL, lisans ve yüksek lisans psikoloji ve Aile Danışmanlığı alanında tamamlamış olup Adana'da psikolojik danışmanlık ve aile danışmanlığı hizmeti sunma gayretindedir.

          Uzman Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL aşagıdaki alanlarda profesyonel olarak psikojık danışmanlık hizmeti vermektedir.

          Aile danışmanlığı ve çift danışmanlığı, aldatmasınır ve rol çatışması gibi problemler yaşayan kişilere uygun terapi yaklaşımları sunmaktadır. Sürekli çatışma yaşayan, tükenmiş aileleri fonksiyonel hale getirme üzerine çalışmalar yürütmektedir. Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL aynı zamanda aile danışmanlığı eğitimlerinde eğitmenlik yapmakta ve yeni aile danışmanlarının yetişmesine katkı sunmaktadır.

         Çocuk ve ergen danışmanlığı kapsamında 6 - 18 yaş arası çocuk ve gençlere ve aynı zamanda ailelerine danışmanlık hizmeti vermektedir. Çocuk terapisi davranışlarında yada duygularında güçlükler yaşayan çocuklara yardımcı olabilmek için uygulanan teknikleri kapsar, bu tekniklerin bir çoğunu okuduğu dönemde tamamlayan betül hocamız, bazı teknik ve eğitimleri ise lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra özel kuruluşlardan almıştır.

           Çocuk Terapisine ne zaman başvurulur sorusuna baktığımız zaman;


Psikolojik hastalıklar, gelşişim problemleri, agresif davranışlar, yeme bozuklukları, bağımlılıklar, yas-kayıp sonrası, boşanma dönemi, psikosomatik şikayetler, uyku problemleri, okul problemleri, travmalar, yaşam evreleri, duygudurum bozuklukları, alt ısltma, kardeş kıskançlığı gibi durumlarda çocuk psikologu&pedegogu ile görüşmelisiniz.

         Bireysel danışmanlık bireyin kendisini tanıması, karşılaştığı problemlerle baş edebilme gücünün artırılması, kararlar alabilmesi ve kişisel gücünün farkına varmasına dönük danışmanlık hizmeti vermektedir. Depresyonpanik atakobsesif kompulsif bozuklukboşanma, aldatılma, ölüm ve yasöfke kontrolü,  Uzman Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL daha çok Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımından yola çıkarak bireye yada aileye yönelik özel terapi yöntemleri uygulamaktadır.

         Uzman Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL Objektif, Projektif birçok psikolojik testi uygulama yetkisine ve yeterliliğine sahiptir. 

Uygulamış olduğu psikolik testler;


Zeka Testleri: Wısc-r zeka testi, Toni 4, P Toni, Stanford Binet, Cattell 2A, Cattell 3A, Labirent, Goodenough Adam Çizme, Kent EGY

Projektif Testler: Cat, Tat, Fat, Mürekkep Lekesi Testi, Louisa Duss, D10, Beiere Cümle Tamamlama, Coppitz İnsan Çizme, Goodenough Adam Çizme.

Uzman Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL’in aldığı eğitimler;

 • 2011- Farkındalık Terapisine Giriş - Prof. Dr. Kültegin Ögel
 • 2011- SCID 1 ve SCID 2 - Doç. Dr. Selçuk Aslan
 • 2012- Bilişsel ve Davranışçı Terapi Eğitimi - Hakan Türkçapar
 • 2012- Kişiler Arası Sorun Çözme Becerileri - Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi 
 • 2012- Danışma Sürecinin İşleyişi ve Terapinin Gücü 
 • 2012 - Psikolojik Danışmanlık Mesleğinde Harekete Dayalı Tekniklerin Kullanımı 
 • 2013 - Çocuklar için Saldırganlığı Önleme Müdahale Programı - Adalet Bakanlığı 
 • 2013 - Yetişkinler için Madde Bağımlılığı Programı - Adalet Bakanlığı 
 • 2013 - Yetişkinler için Genel Suçlu Davranışı Programı Eğitimi - Adalet Bakanlığı 
 • Aile Eğitimi (0 - 18 yaş) - Milli Eğitim Bakanlığı 
 • 2014 - Eğitici Becerileri Eğitimi - Adalet Bakanlığı 

           

Randevu için

  0544 204 61 82 ve 0322 234 9 234

 

Uzman Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL

Aile, Evlilik ve Çocuk Terapisti 

 
  
18180 kez okundu

Yorumlar

Çocuğunun korkuları     29/12/2020 23:22

Kendisine bizim çocuk doktorumuz yönlendirdi. Kızımız 10 yaşında sürekli bir ağrıları vardı doktora gidiyoruz tetkikler yapılıyor sonuç bir şeyiyok. Betül hanımı önerdi doktorumuz. Durum psikolojik olabilir dedi ve öyleymiş. Samimi, içten, gülen yüzü ile kızımın da bizim de kalbimizi fethetti. Bizim de hatalarımız varmış tabi. Ağrılarımız geçti bizde aile olmayı öğrendik. Teşekkürler Betül Hanım
Misafir -

Seans görüşlerim     18/09/2020 11:31

Havva Hanım ile arkadaş aracılığıyla tanıştım. Psikolog olduğunu öğrendim ve görüşmek istedim. OKB hastalığım vardı ve artık bu durum ile baş edemiyordum. Kapı kollarını kontrol etme, ocak kontrolü, temizlik ve saçma sapan hareketler sergiliyordum. Her gün işe geç kalıyordum ve bu durum artık sadece kişisel durumumdan çıktı ve hayatımı ileri derecede etkilemeye başladı. İlk seansıma gitmeden önce ön görüşme istedim, daha sonra seansa başladık. 3.5 ay oldu gideli ve kendisiyle tanıştığıma çok memnun oldum. İlaç tedavisi olmadan tedavi etmeyi başarabilen ender kadınlardan. Çok rahat ve güler yüzlü biri, bu durum beni çok etkiledi. Artık daha az kontrol ediyorum bazı şeyleri, artık daha az takıyorum durumları, olayları, süregelen her şeyi. Herşey için teşekkürler. Bu yolun sonunda umut var, güzellik var!! 6 ayın sonunda sonuca erişeceğime inanıyorum, her şey için tekrardan teşekkürler Havva Hanım!!
Misafir -

Panik atak     18/09/2020 11:23

Bir sabah uyandım ki nefes alamıyorum, kalbim ağzımdan çıkacak, ellerim gözlerim bacaklarım kontrolünü yitirdim, hastaneye gittim bir şey yok dedi doktor, doktorum Betül hanımı önerdi iyi ki gittim Panik atak nedir bilmeyen ben artık onunla nasıl baş edebileceğimiz öğrendim. Teşekkürler Betül hocam.
Misafir -

Aldatılma     18/09/2020 11:31

Evet aldatıldım ve ne yapacağımı bilmedim, çıkmazdaydım, aklımda türlü türlü sorular döndü durdu, bir anlık duygusallıkla gittim kendisine, evet ilişkim bitti ama ben bitmedim, canıma kıymadım,hayata daha anlamlı bakıyorum
Misafir -

Evlilik öncesi tanıştık kendisi ile      06/08/2020 21:10

Evlenmeden önce erkek arkadaşım ile ailesel bir çok sorunlar yaşıyordum. Sıkılıp kalmıştım ilişkide. Kendisi ile o zaman tanıştım ve yardımları sayesinde kendimi tanıdım. İlişkimizin bilinmeyen yönlerini bulduk. Yüreğinize sağlık hocam
Misafir -

Sorunlu ilişki     12/07/2020 01:49

Biz Betül hocama gittiğimizde çocuğum ile ilgili sıkıntılara çözümbulması için gitmiştik fakat sorun çocuğumda değil bizdeymiş. Ne kadar çok yanlış yapıyormuşuz. İyi ki varsın Betül hocam
Misafir -

Aile      02/07/2020 21:02

Havva Betül hanıma teşekkür ederim evliliğimle ilgili çözemediğim sorunlarda yardımcı oldu alanında gerçekten uzman biri
Misafir -

Sosyal fobi     02/07/2020 06:53

Hayatim buyunca insnlardan kalabalik yerlerden urktum.cekindim.yolda birine birsey sormak bile bana izdirap veriyordu artik.erkek arkadas edinemiyordum.randevu aldim ve gittim ki sosyal fobiymsim.zaten netten kendi sikintilarimi yazdigimda sosyal fobiyi okuyirdum ama kabul etmeken zoruymus . ben kendimi anlatamam diye korkarak gitigim seanstan gukerek mutlu ayrildim. İlimli yaklasimi sayesinde ve verdigi odevler sayesinde guzel ilerledim . sunum yapar hale geldim gerisini siz dusunun artik. Tesekkurler betul hocam.seviliyorsunuz..
Misafir -

Aldatildim     22/06/2020 21:15

Onceki ben olsam yazamazdim bile cunku bir cok kadinin yasadigi aldatilmayi hemde hic haketmeden yasadim. Ogrendigimde uzun bir sure inanamadim cunku bu hayatta en son benim esim yapardi ama oyle degikmis.isin garibi hala esimide seviyor gibiydim ve ayrilamiyordum da. Betul hocama geldik aldatmanin bile nedenlerini ogrendik ne cok hatalar yapmisiz evlilik adi altina. Bilerek acik acik yaziyorum ki benim gibi aynidurumu yasayanlar kusmeyin hayata cikis yolu arayin. Suanda sukur evliligimjz devam ediyor hatta daha bilincli bakiyoruz artik
Misafir -

Aile     19/06/2020 22:39

Marhaba benim çocuğumla ilgili bir sorunum var
Misafir -

aile ici siddet      19/06/2020 20:06

bunalimlar gecimsizlikler
Misafir -

Ailesel konular     02/06/2020 17:54

Eşim ile halledemediğimiz, ters düştüğümüz sayamadığım bir çok konu vardı. Kavgalı halde girdik Betül hocamın odasına çıktığımızda sakindik. Anlık bir durum sandım ilerleyen seanslarda anladım ki iyi ki o kapıdan girmiş ve Betül hocam ile tanışmışız. Ne kadar çok hatalarımız varmış. Şuan da çok daha iyiyiz. Evliliğimiz kurtuldu sayesinde. Umarım okursunuz bu yazdıklarımı.
Misafir -

Çocuk danışmanlığı      30/11/2019 14:23

Çocugumda okula gitmeyeye karşı bir ön yargı vardı bu sebepten dolayı destek almak istedik ve daha sonrasında Betül hocamızla tanıştım çocugumu götürdüm seanslara katıldık. Şuan hiç bir sorunu kalmadı çocugumun
Misafir -

Aile     30/11/2019 13:49

Eşimle uzun zamandır aşamadığımız problemlerimizi çözmemizde çok büyük katkısı oldu , keşke daha önce tanısaydık kendisini artık çok mutlu biribirini çok daha iyi anlayan insanlarız sayesinde .
Misafir -

takıntı     30/11/2019 13:06

Kendimde gördüğüm fazlasıyla takıntılarım vardı. Normal yaşamımı bile etkiliyordu. bulunduğum ortamlarda dikkatimi toplayamıyordum ama havva betül hocaya çok teşekkür ederim. onun tanıştıktan sonra ve yönlendirmelerınden sonra bunlardan hiç birinde eser kalmadı . teşekkür ederim havva betül hocama .
Misafir -