• https://www.facebook.com/adanaterapi/
Psikoterapist ve Aile Danışmanı Fulya Baysal


FULYA BAYSAL

Psikoterapist ve Aile Danışmanı

 

Aile, evlilik ve bireysel psikolojik sorunlar üzerine uzmanlaşan fulya hocamız Adana’da Özel Adana Aile Danışmanlık merkezinde hizmet vermektedir.  Fulya hocamız, aile danışmanlığı alanında uzmanlaşmıştır. Aile danışmanı ve Psikoterapist Fulya hocamız bireysel danışmanlıkta depresyon, panik atak, obsesyon gibi sorunlarla ilgilenir. Aile danışmanlığı alanında ise evlilik öncesi danışmanlık, evlilik sureci, iletişim problemleri ve aile olmak üzerine çalışmaları vardır.

 

Psikoterapist ve aile danışmanı Fulya hocamız ile görüşüp randevu almak için;
Ofisi arayıp randevu almak için;0544 204 61 82 ve 0322 458 0 458nolu numaraları arayabilirsiniz.

 

Psikoterapist fulya hocamız üniversite ve uluslararası psikologlar derneği iş birliğinde düzenlenen kapsamlı bilişsel davranışçı terapi eğitimini tamamlayarak psikoterapi alanında çalışmalar yapmaya başlamıştır. Bilişsel davranışçı psikoterapi yöntemi ile ilaçsız, yapılandırılmış seanslarla, depresyon, panik atak, agorafobi ve sınav kaygısı gibi sorunlarda Adana’da başarılı psikoterapiler yapmaktadır.

 

Bilim ve Teknoloji üniversitesinin düzenlemiş olduğu 620 saatlik aile danışmanlığı uzmanlık eğitimini başarı ile tamamlamıştır. Aile danışmanlığı alanında çok az kişinin tamamlayabildiği 320 saat uygulama ve supervizyon eğitimini başarı ile tamamlamıştır. Adana’da profesyonel aile danışmanlığı seansları yapan fulya hocamız daha çok evlilik öncesi danışmanlık, iletişim problemleri, evlilik süreci ve aile olma konusunda çalışmalar yapmaktadır.

 

Aile danışmanı ve psikoterapist fulya baysal hocamızın seansları ortalama 50 ile 70 dk arasında sürmektedir. Panik atak, fobi bozuklukları, sınav kaygısı, depresyon ve aile problemleri konusunda psikolojik sorunları %90 başarı ile tamamlamaktadır. Bilişsel davranışçı terapi ile çözümler getiren hocamızın seansları 3 ile 12 oturum arasında değişmektedir.

 

Aile danışmanı ve psikoterapist Fulya hocamız ağırlıklı olarak Depresyon Tedavisi ile ilgilenmektedir. Sizden aldığı geribildirimler ve gerekli değerlendirmeler ile aile hikayeniz ve genetik geçmişinizi harmanlayarak depresyonunuzun şiddetini belirleyerek size uygun bir terapi haritası çıkarıp bilişsel terapi yöntemini kullanarak uygular.

 

Bilişsel Davranışçı Terapi kapsamında Depresyonun tedavisi ve tekrarını önleyici olarak bireyler ve aileler ile çalışmaktadır. Sürdürdüğü danışmanlık hizmetiyle kendinizi anlamanız, problemlerinizi tanıyabilmeniz, çözüm yolları geliştirmenizi ve kapasitenizi artırmanızı amaçlamaktadır. 

 

 

Depresyon Nedir ?

Yaşamın bazı zamanlarında kendimizi depresif (çökkün); morali bozuk ya da üzüntülü hissetmemiz olağandır. “Depresif” denilebilecek bu tür bir belirtiyi göstermemiz rahatsız ya da hasta olduğumuz anlamına gelmez.

Depresyon insanın doğasında olan, somut ya da duygusal bir kayıp sonrası ortaya çıkan bir ruh halidir. 

Depresyon ilaçsız tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır.

Depresyonun temel belirtisi mutsuzluk ve karamsarlıktır. Bazen depresyonu tanımlarken hüzün kelimesini kullanırız. Bu duygu her insanda görülebilir ve birkaç saat veya günde geçer. Böyle zamanlarda insanlar normal faaliyetlerini sürdürebilirler. Depresyondaki hüzün duygusu yoğun ve uzun sürelidir. 

Daha önceden hoşlanılan faaliyetlere karşı ilgi kaybolması sıktır. 

Depresyon insan yaşamının önemli alanlarında iş, aile, sosyal yaşam olmak üzere bozulmalara yol açar. 

Depresyon ruhsal bir rahatsızlıktır. Kişinin ahlakı, zekası veya iyi ya da kötü birisi olması ile ilgi değildir. 

Normal yaşamımızı zorlayan bazı olaylar depresyonu tetikleyebilir. Bazı kişisel özelliklerimiz de bizi depresyona eğilimli kılabilir. Bu ruh durumu kadınlarda erkeklere göre daha yaygındır.

Kimi zaman görünürde hiçbir neden yokken de insan depresyon yaşayabilir. Yine de aşağıda bu ruh durumuna yol açabilen belli başlı özellikler sıralanmıştır:

 

•  Şanssız olaylar için kendini suçlamak

•  Gelecek hakkında kötümser olmak

 

Bu belirtilerden bazılarından şikayetçiyseniz bu alanda bir uzmandan destek almanız doğru olacaktır, çünkü böyle bir durumda bulunan bir kişinin bu durumla kendi kendine baş etmesi veya bu durumdan kendi kendine çıkabilmesi pek mümkün değildir. Depresyonda olmanız sizin güçsüz olduğunuz veya değişmenizin mümkün olmadığı anlamına gelmez. Değişebilirsiniz. Iyileşebilirsiniz. Depresyonla yaşamak zorunda değilsiniz. 

 

Aile danışmanı ve psikoterapist Fulya hocamız ile görüşüp randevu almak için;

Ofisi arayıp randevu almak için; 0544 204 61 82 ve 0322 234 9 234 nolu numaraları arayabilirsiniz.

 

  
7107 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın