• https://www.facebook.com/adanaterapi/
Aşk Acısı Nasıl Geçer? Sevgilimi Nasıl Unuturum?

AŞK NEDİR VE AŞK ACISI NE ZAMAN GEÇER?

 

Aşk nedir? Aşık olduğumuzu nasıl anlarız? Kişi aşık olunca neden değişir? Aşk acısı nasıl geçer? Aşk acısı çektiğimizde neden kalbimiz sıkışır? Aşk acısından kurtulmak için neler yapılabilir? Bu sorulara yanıt arıyorsanız buyrun geçelim…

 

Adana’da aşk acısının vermiş olduğu üzüntü, depresyon , uyku bozukluğu gibi psikolojik sıkıntılardan kurtulmak için profesyonel destek alabileceğiniz adana aile danışmanlık merkezi bulunmaktadır. Adana aile danışmanlık merkezi bünyesinde bulunan uzman psikolog , psikolojik danışman ve aile terapistleri ile sizleri profesyonel olarak psikoterapi hizmeti vermektedir.

 

Aşk, kişinin başkasına karşı hissettiği heyecan ve şehvet dolu bir duygudur. Varoluş sebebimizdir. Aşk, insana her şeyi yaptırır cümlesi doğrudur. Çünkü aşık kişinin gözü bir şey görmez. Sadece o kişi olsun ister ve hayatının merkezine onu alır. “Birisine aşık olduğunda gözlerin daha iyi görmüyor ama bir yerlere çarpmaktan daha az korkuyorsun.”

 

 

AŞIK OLDUĞUMUZU NASIL ANLARIZ?

 

Dünya gözümüze farklı görünür. Yani okuldaki, iş yerindeki, sokaktaki her şeyi farklı bir gözle görürüz. İnsanın yolda gördüğü herkese gülümseyip, selam veresi gelir. İçten içe insanı sürekli bir heyecan sarar. ‘Onun’ adı geçince kalbi çarpar. Onunla aynı ortamda bulununca  eli ayağı birbirine karışır, heyecandan konuşamaz. İşte bu gibi belirtiler varsa siz aşık olmuşsunuz demektir…

 

 

İNSAN AŞIK OLUNCA NEDEN DEĞİŞİR?

Çünkü vücudumuz aşık olduğumuz zaman dopamin ve noadrenalin hormonu salgılanır. Dopamin, kişiye coşku ve sevinç verirken, noadrenalin ise çarpıntı, el titremesi, yüz kızarması gibi belirtiler gösterir.

Fakat güzel şeylerin ardından kötü olaylar da gelişebilir. Aşkınızın karşılık bulamaması veya biten ilişkiniz sonucu,  AŞK ACISI

Aşk acısı, sevgimize karşılık alamadığımızda veya biten bir ilişki sonunda kişinin kaçınılmaz olan sonudur. Herkes aşk acısı çeker, bu doğanın bir kanunudur.

 

 

 

AŞK ACISI ÇEKERKEN NEDEN KALBİMİZ SIKIŞIR?

Çünkü aşkımız karşılıksız kalınca hüzün, umutsuzluk, keder ve içte hissedilen derin bir acı insanın kendini köşeye sıkıştırmış gibi hissettirir. İçimizde ona karşı duyduğumuz heyecan ve coşku o kadar fazladır ki kalbimiz sıkışıyor gibi hissederiz. Aslında bu, aşkın heyecanı  ve coşkusudur.

Bu duyguların karmaşıklığı, insana içinden çıkamayacağı bir hal aldırır ve kalbimizin sıkıştığını hissederiz.

 

 

AŞK ACISINDAN KURTULMAK İÇİN NELER YAPABİLİRİZ?

-Birey, kendisinin değerli olduğunu bilmelidir. Çünkü kişi kendine değer vermezse, karakterini ortaya koyamaz ve sonunda üzülen taraf olur.

-Arkadaşlarımızla ve ailemizle daha çok vakit geçirerek bu durumu biraz hafifletebiliriz. Çünkü kişinin yanında sevdiği bireyler olunca güçlükleri aşması daha kolay olur. Yanında iyi hissettiğimiz arkadaşlarla daha sık dışarı çıkabilir ve vakit geçirebiliriz. Yeni insanlarla tanışıp, farklı arkadaş ortamlarına girebiliriz.

-Spor yapılabilir. Çünkü spor, kişiye kendisini daha dinç, sağlıklı ve mutlu hissettirir.

-Kişinin ilgi alanına giren müzik, tiyatro vs. yönelebilir. Birey ne yapınca, nerede olunca mutlu ve huzurluysa onlar önerilir.

-Fakat her şeyden önce ZAMAN gereklidir. Kendinize zaman tanıyın. Aşk acısı, siz farkında olmadan her gün biraz daha azalacak. Ve bir gün bakmışsınız ki geçmiş…

 

Aşk Acısından Kurtulmak İçin Senin Yapacakların Belli;

1-Kendini sev.

2- Kendine inan.

3- Güzel şeylerin seni beklediğine inan. (Zamana bırak)

4- Sabit fikirlerini terk et.

5- Gülümse ve mutlu ol.

 

 Sizlerde aşk acısı çekiyor ve bu durumdan rahatsızsanız. Aşk acısı çekmeyi bırakmak ve mutlu olmak istiyorsanız? Aşk acısının vermiş olduğu ızdıraptan kurtulmak için profesyonel destek alabilirsiniz.

Adana’da aşk acısının vermiş olduğu üzüntü, depresyon, uyku bozukluğu gibi psikolojik sıkıntılardan kurtulmak için profesyonel destek alabileceğiniz Adana Aile Danışmanlık Merkezi bulunmaktadır. Adana aile danışmanlık merkezi bünyesinde bulunan uzman psikolog, psikolojik danışman ve aile terapistleri ile sizleri profesyonel olarak psikoterapi hizmeti vermektedir.

 

Sizlerde aşk acısından kurtulmak ve hayatınızın geri kalanı musmutlu yaşamak istiyorsanız uzman psikologlarımızdan randevu alabilirsiniz.

Adana ‘da Uzman Psikologlarımızdan Randevu almak için;

 0544 204 61 82 ve 0322 458 0 458

 

 

Uzman Psikolojik Danışman / Aile Evlilik ve Çocuk Psikoterapisti Esra ULUBEY’ den randevu almak için tıklayınız?

 

Uzman Psikolog /Aile Danışmanı Hatice ARSLAN’ dan randevu almak için tıklayınız?

 

Uzman Aile ve Evlilik Danışmanı Derya SEYDİOĞLU’ ndan randevu almak için tıklayınız?

 

 

Adana ‘da Uzman Psikologlarımızdan Randevu almak için;

 0544 204 61 82 ve 0322 234 9 234

 

  
3051 kez okundu

Yorumlar

aşk doktoru     16/05/2019 15:26

erkek arkadasımla sureklı tartısdıgımız bır sureçte ayrılma kararı verdık. ayrıldıkta hatta ama ıkı hafta sonra olmayacagını onsuz yapamayacagımı anladım. erkek arkadasımı aradıgımda benı engellediğini farkettim. ucuncu hafta cıkmaz gırdım . hayat cekılmez bır hal aldıgında psikolog esra ulubey e ulaştım. psikolog esra hanım benı gordugumde sasırtan bırıydi. kapalı bırı olmasına ragmen bu konularda gayet başarılı... erkek arkadaşımdan yıne ayrıldık ama 5 seansta benı eskı halimden daha ıyı bır hale getırdı. şimdi hem kendime guvenım var hem de eğitime devam edıyorum. hedef koyduk ales e gireceğim. sizlere de erke arkadaş sorunlarında, hatta kariyer danışmanlığı alanında kesinlik psikolog esra ulubeyı öneririm.
Misafir -