• https://www.facebook.com/adanaterapi/
Aile ve Evlilik Danışmanı DERYA SEYDİOĞLU


DERYA SEYDİOĞLU
Aile ve Evlilik Danışmanı

   Aile Danışmanı Derya Seydioğlu, Lisans Eğitimini Selçuk Üniversitesinde tamamladıktan sonra, yüksek lisansını Klinik psikoloji alanında yapmıştır. Meslek yaşamı boyunca farklı illerde çeşitli kurumlarda Rehber ve Psikolojik Danışman, eğitim danışmanı olarak hizmet vermiş, eğitimci olarak derslere katılmıştır. Bunun yanında mesleği kapsamında çeşitli kurumlarda eğitimler ve seminerler vermektedir.

   Hocamız Adana‘da, Özel Kariyer Aile Danışma Merkezi bünyesinde Danışmanlık hizmeti vermekte, haftanın 2 günü yabancı bir üniversitenin PSİKOLOJİ bölümü öğrencilerine akademik danışmanlık yapmaktadır. Aynı zamanda eğitmen ve süpervizörlük yapmaktadır. Bilgilendirme amaçlı Makaleler paylaşmaktadır. Evli ve iki çocuk annesi olan Hocamız 1978 Adana doğumlu olup Adana'da yaşamaktadır.

   Derya SEYDİOĞLU, sosyal değişme ve gelişmenin hızlı bir şekilde arttığı, toplumun temel yapıtaşı olan aile kurumunun aile içi ilişki ve iletişiminin zayıfladığı, insanların sosyal çevrelerine ve kendilerine yabacılaştığı, kök aile ve çekirdek aile arasındaki çatışmaların arttığı, çocuk, ergen, genç problemlerinin değişkenler göstererek fazlalaştığı, günümüz koşullarında danışmanlık hizmeti almak isteyen kişilere, en iyi ve en doğru bir şekilde yardımcı olabilmek için, kendisini yenilemek ve geliştirmek adına aşağıda belirtilen resmi eğitimleri tamamlamış ve ilgili ünvanları almıştır.

Adanada psikoloğa gitmek için adım attığınızda nelerle karşılaşacaksınızAdana’da psikolog ücretleri benim bütçemi ne şekilde etkiler, Adana’da uzman psikolog seansları nasıl ücretlendirilmektedir? gibi haklı sorular aklınıza gelecektir. Bu sorulara açıklık getirebilmek için Adana’da psikolog ücretleri konusuna değinelim. Adana'da Seans ücretleri kurumdan kuruma değişmekle birlikte ortalama 350 ile 1400 TL aralığında değişmektedir. Bu fiyat aralığı çok geniş bir aralık olsa da kurumumuz bu anlamda minimum tutardan hizmet sunmaya çalışmaktadır (380 TL). Tutar minimum da olsa maddi anlamda zorluk yaşayabilirsiniz. bu çok normal ancak ruh sağlığınıza yaptığınız yatırımın hayatınız boyunca psikolojik olarak sizi koruyacağını aklınızdan çıkarmamanızda fayda var. Çünkü bu yatırım sayesinde yaşadığınız problemlerle daha kolay nasıl baş edebileceğinizi öğrenecek aynı zamanda kendinizi ve bilinmeyen yönlerinizi keşfedeceksiniz. Bu arada muhtemelen Adana’da Psikolog Ücretleri deyince en uygun fiyatlı kurum olarak karşınıza Özel Kariyer Aile Danışma Merkezi yani biz çıkacağız.

 

ALDIĞIM RESMİ EĞİTİMLER VE ÜNVANLARIM

 1. Aile Danışmanı
 2. Klinik psikolog
 3. Cinsel terapi danışmanı
 4. Çocuk Objektif-Zeka Testleri Uygulayıcısı
 5. Aile Ve Yaşam koçu
 6. Çocuk, Ergen, Genç Psikolojisi
 7. Süpervizör
 8. Pedegojik Formasyon


EĞİTMEN VE SÜPERVİZÖR OLARAK VERDİĞİM EĞİTİMLER

 1. Tükenmişlik/Eş Tükenmişliği
 2. Aldatma
 3. Savunma mekanizmaları
 4. Öfke Kontrolü ve Saldırganlık
 5. Boşanma Süreci Danışmanlığı
 6. Çocuklarda cinsel gelişim ve cinsel kimlik problemleri
 7. Aile inaçları ve mitleri
 8. Depresyon
 9. Kaygı Bozukluğu
 10. Ailenin geçmişi ve bugünü
 11. Ailenin işlevleri
 12. Ergenlik dönemi gelişim özellikleri
  • Fiziksel gelişim/Fizyolojik (Biyolojik) gelişim
  • Duygusal gelişim
  • Cinsel gelişim
  • Ahlaki gelişim
 13. Çocuklarda uyum ve davranış problemleri
 • İnatçılık
 • Altına ıslatma, dışkı kaçırma
 • Kardeş kıskançlığı
 • Tikler
 • Saldırganlık
 • Okulu reddetme
 • Tırnak yeme
 • Parmak emme
 • Korku, kaygı, endişe
 • hırsızlık
 • Depresyon
 • Hiperaktivite
 • Obsesif-Kompulsif
 • Uyku problemleri

   

   Aile Danışmanı
 Derya SEYDİOĞLU Aile ve Çift danışmanlığı, Cinsel Terapi Çocuk Ergen Genç danışmanlığı, Aile ve Yaşam Koçluğu, Eğitim Koçluğu, Tercih Danışmanlığı ve Bireysel Danışmanlık kapsamında Danışmanlık hizmeti vermektedir.

ADRES:
 Çınarlı
 Mahallesi Atatürk Caddesi Özülkü iş merkezi Kat:14  D:2 - 3  (Özel Adana Hastanesi Üstü) SEYHAN / ADANA                          
       Randevu Almak İçin Arayınız  

0535 627 61 82 ve 0322 234 9 234
 

 

  
69780 kez okundu

Yorumlar

Tesekkur     25/06/2022 23:55

Yıllardır içimde tuttuğum kendimi suçladığım olayların benim bile farkında olmadığım zararlarını görmemi sağladı, acının, zorlukların üzerinden gelebilmemi sağladı iyi ki Derya hocam ile tanışmışız çok teşekkür ederim.
Misafir -

Görüşlerim      23/06/2022 20:11

Derya Hanım hayatımda tanıdığım en mükemmel insan iyiki tanımışım hayatıma renk kattığınız için teşekkürler iyi ki varsınız
Misafir -

Görüşlerim      23/06/2022 20:38

Derya hocam beni hayata bağlayan kişi. İlk gittiğim zaman çok kötü durumdaydım ama konuştukça o samimiyeti ve tecrübesiyle tüm sorunlarımı zamanla çözdü. Şuanda yazılım mühendisliği düşünüyorum ve kendime güveniyorum Derya abla sayesinde. Her şey için çok teşekkür ederim.
Misafir -

Depresyon      22/06/2022 23:09

Derya Hocam yıllardır içinde bulunduğum mutsuzluk ve değersizlik hissinden beni adeta çekip çıkardı onunla çok yol kat ettik öyle ki tayinim çıkar da uzaklaşırsam diye ödüm kopuyor:) hayattaki en büyük korkum olan babamı kaybettiğim dönemi bile sağ salim atlatabildim ve hâlâ şaşkınım şunu söylemeliyim ki siz bile kendinize şaşırıyorsunuz yapabildiklerinize aşabildiklerinize geçmez dediklerinizin geride kalmasına Derya Hocama minnettarım bi anne bi dost abla gibi hayatımda olduğu için
Misafir -

❤️     22/06/2022 20:58

Derya Hocam benim yıllar sonra umudum oldu çok uzun zamandır mutsuzdum Derya Hoca dan kendimi sevmeyi hayatla mücadele etmeyi öğrendim asla dayanamam dediğim canım babamın ölümüne de Derya hocamın desteği sayesinde katlanabildim onu çok seviyorum bana ailemden daha yakın oldu iyi ki varsın Derya Hocam bu arada sizi asla sahip olamadığım annemin yerine koyuyorum bunu da itiraf etmek istedim ☺️
Misafir -

Takıntı      18/06/2022 17:46

Ben 12 yıldır takıntılar la uğraşan biriydim Derya hocam karşıma çıkana kadar Derya hanıma 2 yıldır gidiyorum ve 2 yılın sonunda iyiyim çok şükür hemde çok iyiyim ilacda kullandım 12 yıl boyunca ve artık ilaç da kullanmıyorum çok şükür Derya hocamın sayesinde ne kadar teşekkür etsem az Allah bin kat Derya hocam dan razı olsun sanki hayata yeniden doğmuş gibiyim Derya hanım sayesinde yeniden gözlerimi dünyaya açtım artık OKB yok Derya hanımı çok seviyorum verdiği bilgiler altın değerinde ve çok kıymetli herkese tavsiye ederim Allah Derya hocamın gönlüne göre versin Amin
Misafir -

evlilik     08/06/2022 13:42

canım derya hocam ilk gittiğimde o kadar kötüydüm ki şimdi çiçek gibiyim. iyilik yaptığımı düşünürken kendime ve eşime ne eziyetler etmişim.beni kendime getiren hocam iyi ki siz
Misafir -

Çocuk      05/06/2020 00:07

Derya hocam ben boşanma sürecindeyken gittim. Bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatmamı sağladı. Aynı zamanda kızımla da ilk seansında bile çok rahat kendini ifade etmesini sağladı. İşini layıkıyla yapan bir danışman.
Misafir -

SUÇLAMA,KARAMSARLIK,GÜVENSİZLİK     03/03/2020 11:51

Bana göre hayat acımasız insanları kötü güvenilmezdi taki seans talebinde bulunup derya hocamı tanıyana kadar. Hocamla tanışmadan önce bir türlü kendi hatalarımla olumsuz yanlarımla yüzleşemiyor her işimi erteliyor kendimi önemsiz işe yaramayan değersiz hissediyordum. Derya hocamla kendimin ve çevremin farkına vardım yüzleştim ve farkındalığım arttı. Teşekkürler derya hanım.
Misafir -

karamsar duygular     24/02/2020 13:13

Evliliğimde sürekli hatalar ve yanlışlar yapıyor bundan dolayıda sürekli eşimi suçluyordum. Ne boşanabiliyor ne de evliliğimi yürütebiliyordum. Eşim o kadar iyi bir insandı ki bana karşı onun bu kadar ne yaparsam yapayım iyi iyi oluşuna da sinirleniyordum yani ne olursa olsun hep bir problem çıkarıyor hep bir bahane buluyor gün geçtikçe daha da çıkmaza giriyordum.Derya hanımla terapiye başlamaya karar verdim ve danışma süreci boyunca önce kendimi sevmeye önemsemeye değer vermeye başladım. Evliliğimdeki hataları yapmamaya başladım, anladım kim eşimi seviyormuşum ve evliliğimi devam ettirmek istiyormuşum derya hocam iyiki varsınız.
Misafir -

saldırganlık öfke     21/02/2020 13:11

Ben lisede okuyan, çocukken sürekli babamın fiziksel ve psikolojik şiddetine maruz kalan bir gencim, baba şiddeti beni babama uzaklaştırmış her geçen gün babama karşı kin ve nefret büyütmüştüm. Günlük yaşantımda okulda evde dışarıda sinirli ve öfkeli ve kontrolümü yapamayan biri haline gelmiş kendimi tanıyamaz olmuştum. Derya hanımla tanışmamla ve seanslarına katılmamla birlikte babamı affetmeyi duygu kontrolümü yapabilmeyi en önemlisi asıl beni tanımayı öğrendim, teşekkür ederim derya hocam sayenizde.
Misafir -

Kekemelik korku kaygı     22/01/2020 13:45

Eşimle çocuğumun yanında yaptıgımız hararetli bir tartışma çocuğumun en ufak bir sesten korkmasına ürkek çekingen olmasına ve konuşurken korkarak cevap vermesine ve kekelemesine neden oldu. Derya hanım kızımın problemlerindrn kurtulmasına vesile olurken aynı zamanda eşimle beni çift terapisine alarak eşimle ve çocuğumla daha sağlıklı iletişim kurmamıza neden oldu. Teşekkürler.
Misafir -

Depresyon     22/01/2020 12:06

Çocukluk dönemi ve gençlik döneminde sürekli fiziksel ve psikolojik şiddete maruz kalan başarısız iki evlilikten sonra depresyon teşhisi konulan bir bayan olarak mutsuzum. Karamsar içe dönüş yaşıyor hayattan zevk alamıyorum. Derya hocamla yaptıgını terapilerke artık daha umutlu mutlu sağlam adımlarla sağlıklı kararlar verebilen biri olarak hayatta yürüyorum. İyiki sizi tanımışım..
Misafir -

Eşler arası iletişim çıkmazı     06/01/2020 14:45

Eşimle severek evlenmeme ragmen bir türlü eşimle sağlıklı iletişim kuramıyor ilgi konusunda yetersiz kalıyordum. Bu durumda eşimle aramda tartışmalara neden oluyordu. Ve her geçen gün eşimle arama soğukluk giriyordu. Derya hocamla tanıştıktan sonra bir evlilikte sağlıklı iletişim nasıl kurulur? Ben dili ve empatinib ne kadar değerli oldugunu anladım. Sağolun hocam.
Misafir -

İletişim problemi      06/01/2020 14:15

9 yıllık evliliğimde eşimle hep problem yaşıyorduk yaşadığımız problemler bizden değil eşimin ailesinden kaynaklanıyordu. Eşim çocuklarımıza iyi bir baba fakat iyi bir eş değildi. Kendi ailesiyle benim aramda denge kuramıyor ve çıkmaza giriyorduk. Tam da ayrılma kararı aldığımda Derya hanımla tanıştık. Eşimle birlikte derya hanımla yaptığımız seanslar evliliğimizi kurtarmaya eşimin kendi ailesiyle benim aramda denge kurmasına eşimin beni önemseyip değer vermesine imkan sağladı. Sayenizde Hocam. iyikimsiniz.
Misafir -

İletişim problemi     03/01/2020 17:10

20 yıllık evliliğimin bitme noktasındaykrn Derya hocamla tanıştık. Eşimle aramda hep bir iletişim problemi vardı ve o benim tarafımdan anlaşılmadığımız düşünüyorduk. Eşime göre evlilik ve aile erkeğin çalışıp para kazanması maddi ihtiyaçlarımızı giderilmesi anlamına geliyordu. Eşime göre erkek para kazanır ailesinin geçimini sağlar eşi kadınlık görevini yapar kadın ise eşine itaat eder çocuklarını büyütürdü. Ben çocuklara rağmen dayanamaz olmuş evliliği bitirme kararı almışken derya hocama çift terapisinr başvurduk. Hocam sayesinde bitecek olan bir evlilik yeniden can buldu. Teşekkürler hocam.
Misafir -

Duygu körlüğü      03/01/2020 12:46

Baskıcı bir baba ilgisiz kendi halinde bir annenin 2 çocuğundan biriyim. Özlemiyor hissetmiyor ve üzülmüyor hep yapmacık davranıyor kendini yaşadığım topluma okula arkadaş grubuna ailem ailt hissetmiyordum ve hep yalnızdım. Derya hanımla yanılmam duygularımı yaşamama hayata daha ılımlı bakmama neden oldu.
Misafir -

Tükenmişlik      03/01/2020 12:57

Sürekli belim ağrıyor başım agrıyor uyuyamıyor sırf uyumak için alkol bile alıyordum. Fakat hiçbir fayda olmuyordu. Doktora gittigim de belimde ve baş ağrılarım için hiçbir biyolojik rahatsızlığımın olmadığını söylüyorlardı. Psikolojik anlamda kendime yetmiyor yaptığım iyiliklerin karşılığını özellikle eşimden yapmasaydım olarak alıyordum. Fiziksel zihinsel ve psikolojik olarak düşmüş çocuklarıma karşı annelik görevlerini yerine getiremez olmuştum. Derya hocam sayesinde önce farkında olmadığım beni ve çocuklarımla eşimle bizi inşa ettik. Hocam defalarca teşekkürler.
Misafir -

Depresyon      10/12/2019 12:08

Yaşadığım bir takım olumsuzluklardan folyo 7 yıl önce depresyon tanısı konuldu. Derya hocama geldiğimde enerjim düşük, özgüvenim yoktu sürekli uyumak hiç uyanmamak istiyor sürekli kötü ve karamsar duygular besliyor hep mutsuz geleceğe dair umutsuzum. 1 yıl süren psikoterapi seansları sonucunda şu an hiç olmadığım kadar iyiyim. Her seans biriminde o kadar kendime olan güvenim geliyorduki Derya hocam a hep şu soruyu soruyordum hocam 7 yıl önce neredeydiniz? Keşke sizi önce tanısaymışım Derya seydioğlu iyiki varsınız.
Misafir -

Bağımlılık ve olumsuz bakış açısı      10/12/2019 11:29

Anladım ki hayat birilerine bağımlı yaşayarak hep olumsuz düşünerek hep insanları suçlayarak dibe vurduğun zamanlarda yaşamına son verme isteğiyle zihnini meşgul ederek geçmezmiş. Derya hocamla tanıştığımda bu olumsuz duyguların pençesindeydim ve çıkış noktası bulamadığımda uçurumun kenarında atlamaya hazır gibi hissediyordum. Derya hocamın seanslar boyunca verdiği psikoeğitim problemine yönelik kullandığı dogru teknikler ve yaklaşımlarla artık hayat ne olumsuz düşünmek ne birilerine bağımlılık ne uçurumun kenarına gelmekmiş. Derya hocamın dediği gibi göz var dünyayı cehennem görür göz var dünyayı cennet görür. Şu an bağımlılık yerine bağlılık olumsuz düşünceler yerine olumluları koydum. Derya seydioğlu teşekkürler.
Misafir -

Öfke ve saldırganlık      09/12/2019 13:44

Ailen beni birçok psikolog ve psikiyatra götürmüş seansları hep yarıda bırakmıştım. Daha sorma Derya hocam'a internet sayfasından ulaştım ilk düşündüğüm '' bu psikolog da bana yardımcı olmazsa'' idi. Fakat Derya hocama gelmeye karar verdim daha ilk seansta düşüncemde yanıldığımı gördüm güven ve yakınlık hissettim. 14 yaşında bir genç olarak Her şeye sinirleniyor öfke kontrolümü yapamıyor ailemle hiç anlaşamıyordum. Derya hanım sayesinde artık herşeye sinirlenmeyen öfke kontrolünü yapabilen bir genç durumuna geldim. Teşekkür ederim hocam iyiki sizi tanımışım.
Misafir -

Okul Kaygısı-utangaçlık     09/12/2019 12:42

Derya seydioğlu ile tanışmam kızımın okul Kaygısı ve evden çıkamamak yeni girdiği ortamlarda yoğun utangaçlık yaşama duygusu ile başladı. Derya hocamın kızımın problemlerine yönelik özverili çalışmaları seanslar boyunca bizleri de bilgilendirmesiyle olumlu sonuca ulaştık. Derya hocam sayesinde kızım okula isteyerek gidiyor kendine özgüveni sayesinde utangaçlık duygusu artık yaşamıyor.
Misafir -

Kaygı ve endişe      08/12/2019 12:13

Merhaba ben Derya hocamla tanışmadan önce hayattan bıkmış bir haldeydim, okula gitmek istemiyordum, evden dışarıya çıkmak istemiyordum, arkadaşlarım ile konuşmak istemiyordum ama Derya hocamla tanıştıktan sonra hayatım değişti çok teşekkür ederim
Misafir -

Kaygı ve endişe     03/12/2019 21:06

Yaşadığım her şeyde kaygı ve endışe yaşıyordum bu benim bütün hayatımı engelliyodu .Derya Seydioğlu ile tanıştım hayatım değişti çok teşekkür ederim.
Misafir -

Ağlamalarım     30/11/2019 10:05

Derya hocamla tanışmamız gülmeyi unutup ağlamalarımı durduramdığım noktada başladı şimdi hocamın sayesinde her şey daha farklı teşekkürler DERYA SEYDİOĞLU
Misafir -

Tükenmişlik      29/11/2019 17:20

Bundan 1.5 sene önce derya hocamla ilk tanıştığımızda hayatım bir çıkmazdaydı. İşe gitmek istemiyordum. Hiç mutlu olamıyordum. Eski arkadaşlarım arıyordu ama ben görüşmek istemiyordum. Kendimi sürekli hasta ve yorgun hissediyordum ama bana neler olduğunu bilmiyordum. Tek bildiğim bu durumdan kurtulmak istediğimdi. Derya hocamın seansları sayesinde artık daha mutlu ve keyifli bir hayatım var.
Misafir -

Aldatılma     29/11/2019 17:06

Derya hanımla ilk tanıştığımız zaman evliliğimiz bitme noktasındaydı. Eşim tarafından aldatıldığımı öğrenmiş ve ne yapacağımı bilemez bir haldeydim. Yemek yiyemiyor, uyuyamıyor ve sürekli ağlıyordum. İçimden hiçbir şey yapmak gelmiyordu. Evliliğimizdeki bu zorlu süreci derya hanımın tavsiyeleri ve rehberliği sayesinde atlattık. İyi ki derya hanımla tanışmışız. Şimdi ne zaman ihtiyaç duysam hemen kendisine başvuruyorum. Herkese tavsiye ederim,
Misafir -

Aldatma     29/11/2019 17:28

Derya hanımla ilk tanıştığımız zaman evliliğimiz bitme noktasındaydı. Eşim tarafından aldatıldığımı öğrenmiş ve ne yapacağımı bilemez bir haldeydim. Yemek yiyemiyor, uyuyamıyor ve sürekli ağlıyordum. İçimden hiçbir şey yapmak gelmiyordu. Evliliğimizdeki bu zorlu süreci derya hanımın tavsiyeleri ve rehberliği sayesinde atlattık. İyi ki derya hanımla tanışmışız. Şimdi ne zaman ihtiyaç duysam hemen kendisine başvuruyorum. Herkese tavsiye ederim,
Misafir -

Evlilik danışmanlığı     26/11/2019 17:55

Öncelikle merhabalar. Derya hocam size çok teşekkür ediyorum. Teşekkürümün sebebi ise nişanlımla çok sıkıntılı bir evlilik dönemindeyik hem kız tarafından hemde erkek tarafından sürekli baskılar görüyorduk ve buda bizi çok rahatsız ediyordu. Birbirimize olan sevgimizden emindik ama bu durumlar bizi çok yıpratmıştı. Sizinle girdiğimiz ilk seanstan son seansa kadar yaşadığımız gelişmeler çok çok teşekkürler hocam... Sayenizde şuan daha sağlam bir ilişkimiz var.
Misafir -

     26/11/2019 01:28

Gerek ailesel konular gerekse halen devam eden sınav sürecimde yanımda olan, beni sabırla dinleyen, abla dedirten naif insan. Her şey için teşekkürler.
Misafir -

Düzene koyamadığım iş hayatım     25/11/2019 11:10

1 yıl süreli derya hanıma geliş gidişlerim oldu. İş kaybından dolayı kendime olan umudumu güvenimi yitirmiştim. Çıkmazdaydım. Görüşmeye devam ettikçe bende 1 ben daha varmış onu farkettim. Bu farketmede derya hocamın etkisi çoook büyük oldu. Şuan da hayata daha farklı bakıyorum. Herşey yoluna girdi. Ara ara yine gidiyorum. İyi ki sizi tanımışım hocam
Misafir -

Eğitim danışmanlığı      25/11/2019 11:26

Sınav dönemlerinde çok kaygılı ve heyecanlıydım duygularımı kontrol altına almakta zorluk çekiyordum Derya hocamızın yardımları sayesinde bu sıkıntılı durum içerisinden kurtuldum. Çok teşekkür eder ve herkese tavsiye ederim.. =)
Misafir -

Sinir olunca kendime zsrar veriyorum     24/11/2019 20:57

Mrh ben sinir olunca ne yaptığımı bilmiyorum kendime zarar veriyorumm.
Misafir -

İletişim problemi     22/11/2019 11:03

Ben genel olarak insanlarla konuşamazdım çekinirdim söyleyeceklerimi de söyleyemezdim toplum içinde bulunmak bile bana zor gelirdi ama derya hoca ile seansa başladıktan sonra tüm bu sıkıntılarımın azaldığını ve bir müddet sonra da yok denecek düzeye geldiğini gördüm. Teşekkür ederim derya hocam
Misafir -

kabus geçen yıllar     21/11/2019 16:41

merhaba, tam 2 yıl kabus gibi bir evlilik dönemi geçirdik, evlediğimiz günden, ilk geceden itibaren problemimiz başladı. problemimizin adı vajinusmusmuş, eşimin kasılması ve ilişki oluşmaması, bir sürü psikiyatriste gittik, bir çok üroloji doktoru ile görüştük hiç bir faydası olmadı. Derya seydioğlundan umutsuz bir şekilde randevu almdım, DAHA İLK SEANSTA BU İŞİN ÇÖZÜLECEĞİNİ ANLADIM, derya hnm ın duruşu ve verdiği güven çok iyiydi, 4. seanstan sonraki gün elimizde çiçeklerle derya hocayı ziyaret edip teşekkür ettik, teşekkürler derya hocam çok sağolun.
Misafir -