• https://www.facebook.com/adanaterapi/
ADANA VAJİNİSMUS TEDAVİ MERKEZİ / Uzman Psk. Danışman Esra ULUBEYADANA VAJİNİSMUS TEDAVİ MERKEZİ

KADINLARDA İLİŞKİYE GİREMEME (VAJİNİSMUS)

           Merhaba ben Uzman Cinsel Terapist Esra Ulubey, Adana ilinde cinsel sorunlar ile ilgili çalışmalar yapmaktayım. Türkiye'de yaşayan evli çiftlerin %10'unda vajinismus sorunu yaşanmaktadır. Vajinismus kadının istemsiz kasılmalar sonucunda ilişkiye girememe durumuna yol açan cinsel sorun olarak tarif edilebilir. Yaşadığınız vajinismus sorununun nedenleri arasında başta korku ve kaygı olmak üzere birden çok sebep bulunabilir. Bu sebepleri aşağıdaki yazımızda tek tek açıklayacağız. Fakat unutmayın vajinismus tedavisi % 100 olumlu sonuç vermektedir.

adana Vajinismus tedavisi sürecinde verilen egzersizleri doğru olarak yerine getirdiğinizde bu hastalık sizin kâbusunuz olmaktan çıkacaktır. Vajinismus tedavisi sürecinde cinsel terapist ile yaptığınız görüşmeler sonucunda mutlak suretle ilerleme kat edeceksiniz. Aşağıda yazımızı mutlaka okuyunuz. Adana ve Adana çevresinde yaşıyorsanız cinsel sorunlar ve çözümleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. (Cinsel Terapist Esra ULUBEY) kimdir? Öğrenmek için tıklayınız.


adana VAJİNİSMUS(Kadınlarda İlişkiye Girememe) NEDİR?

         Vajinismusu genel olarak tanımladığımız zaman fiziksel bir engel olmamasına rağmen kadının korku, kaygı ve endişelerinden dolayı cinsel ilişkiye izin vermemesi, verememesi olarak tanımlıyoruz. Korku ve kaygı ile kadın erkeği  ve erkeğin penisini vajen bölgesine yanaştırmazken, bazıları ise yalnızca vajen girişinde bu hisleri yaşarlar.

         İlişikiye girememe(vajinismus) sebepleri içinde en başında vajina girişindeki kas grubunun istem dışı kasılmalar sonucu cinsel birleşmenin olmaması durumu vardır. Kasılmalar istem dışı olarak gelişir. Kasılmalar bilinçli ise bu vajinusmus sorunu değil başka bir cinsel problemdir.

Vajinismus tedavisi çözüm aşamaları;

  • Birinci grupta hafif immatür kişilik özellikleri gösteren ve 3 seansta vajinismus tedavisi olanla
  • İkinci grupta orta düzeyde nevrotik olan ve 3-6 seanslık sürede vajinismus tedavisi olanla
  • Üçüncü grupta ciddi nevrotik özellikler gösteren ve 6 seanstan uzun sürede vajinismus tedavisi olanla
  • Dördüncü grupta ise ciddi kişilik bozukluğu gösteren ve 10 seanstan uzun tedavi süresine rağmen tedavi olamayan veya vajinismus tedavisinden vazgeçen olgular yer almaktadır.

 

Vajinismusun oluş nedenleri kişilere göre farklılık gösterir.

         Benim vajinam çok küçük olabilir veya çok dar bu yüzden ilişkiye giremiyorum diye bir kavram genelde yoktur, çünkü vajina esnektir ve doğumda bir çocuğun başını çıkaracak kadar genişleyebilir (ki bu yaklaşık 10 kat genişlemedir).

         Cinselliğin konuşulmasını ayıp, günah sayarak cinsellik ile ilgili yanlış ve eksik bilgiye sahip olan bir kadına vajinismus tedavisi uygulanan cinsel terapi sürecinde ilk olarak evli çifte cinsellikle ilgili doğru eğitimin verilmesi gerekir

         Korku ile kadının vücudunda ve vajen bölgesinde kasılmalar ve kilitlenmeler oluşur. Bu kasılmalar kadının kontrolü dışında oluşur. Vajinanın girişindeki kasların kasılmasının yanında tüm vücutta bir kasılma, endişe, korku ve panik hali olur ve kadın bacaklarını sıkıca kapatır.

adana Vajinismus sorunu olan kadınların büyük çoğunluğu doktora muayene olamaz, tıpkı ilişkide olduğu gibi panik ve korkuya kapılır, bacaklarını kapatır ve ağlama krizine girerler. Bir kısmı rahatça muayene olabildikleri halde ilişkiye izin veremezler.

         Çocukluk ve ergenlik döneminde bilinçaltımıza yerleştirilen kızlık zarı çok önemli ve mutlaka korunması gerekir, ilişki ayıp ve günahtır gibi komutlar kadının vajinismus olmasının nedenleri içinde açıklayabiliriz. 


VAJİNİSMUS TEDAVİSİNDE YANLIŞ ÇÖZÜM YOLLARI

adana Vajinusmuslu kadınların bazıları ise kızlık zarlarının çok kalın olduğuna ve bu yüzden ilişkiye giremediklerine inanırlar ve de eşlerini de inandırırlar. Sorunun kızlık zarının ortadan kalkmasıyla çözüleceğine inanan çift bir kadın doğum uzmanına giderek ve anestezi ile bayıltılarak kızlık zarlarını ameliyatla açtırırlar, ama bu da çözüm getirmez ve bunun da işe yaramadığını gören çift iyice umutsuzluğa,  karamsarlığa kapılıp ilişkilerini yıpratmaya ve birbirlerini suçlamaya başlarlar.

adana Vajinismusun ilaçlarla veya genel anestezi (bayılma) altında ilişkiye girmekle  çözüleceğine inanılır, uyutularak kaslarda gevşeme sağlanabilir ve hatta yanlış bir metod olarak vajinusmuslu kadınların genel anestezi ile uyutulup partnerleri ile cinsel ilişkiye girmeleri sağlanır ama bu sorunu çözeceğine daha da büyütebilir. Kadın uyanık olduğunda cinsel ilişkiden yine korkacaktır ve kocası ise daha evvel anestezi altında ilişki kurduğu eşine karşı zorlayıcı bir tutum izleyebilir. Bu da korkuyu arttırır. Ayrıca anestezi altında ilişkiye girilen kadın kendi kontrolü dışında bu tip bir ilişki yaşamaktan psikolojik olarak kötü etkilenebilmektedir.

         Bu yaklaşımın nedenlerin bir tanesi vajinismusun   cinsel yaklaşım, vajinaya giriş  sırasında vajenin etrafındaki kasların kasılması ve bundan dolayı cinsel ilişkiye girilememesi düşüncesidir. Bu tamamamen yanlıştır.

         Vajinismuslu kadınlara sakinleştirici ilaç, antidepresan ilaç vermekle bu sorun çözülmez, aksine bu tip ilaçların bazılarının cinsel isteği azaltıcı etkisi vardır, böylece sorun çözülmediği gibi başka bir sorun olan cinsel isteksizlikte sıkıntıya eklenmiş olur.

         Kas gevşeticiler veya alkol alıp sarhoş olup cinsel ilişkiye girme çabaları da hep hüzün ile sonuçlanır.

         Çok kolay tedavi edilebilen bir sorun olan vajinismus bu tip yanlış bilgi ve denemelerle büyür, büyür.

         Kadında sıkıntı, gerginlik  başlar, kendisinde eksiklik olduğu duygusu ile suçluluk duymaya başlar, ümitsizlik ve karamsarlığa düşer.
 
           Kadınların çoğunluğu bu durum karşısında gösterdiği tepkinin fazlalığını ve de gereksizliğini bilir, korkuya karşı verdiği tepkinin  aşırılığını mantıken bilmesi ve de bunun gereksizliğini kabul etmesi de bunu çözmeye yetmez ve bir iç karmaşa yaşar. Ben eşimi seviyorum, onu istiyorum, kanunen benim eşim, ailem onu kabul ediyor, ben kabul ediyorum, peki neden bunu yapamıyorum gibi iç karmaşalar ve bunalımlar yaşayabilir.


adana VAJINUSMU KADINLARDA SAVUNMA MEKANİZMASI

         Bazı kadınlarda cinsel isteklerinin olmadığı şeklinde düşünürler, ben ilişkiye arzu duymuyorum, duysam yapacağım ama içimden gelmiyor diye yakınırlar, bu da tamamıyla bir savunma sistemidir, insan canının yanacağından korktuğu veya zarar göreceğine inandığı veya inandırıldığı şeyi isteyebilir mi?


           Bazen çözüm olarak  vurdum duymazlık yaşar ve beni seven beni böyle de sever illa cinsel ilişki mi yaşamak gerekir gibi bir takım savunma mekanizmaları geliştirerek kendisini rahatlatmaya çalışır, ama sorun hep vardır ve her gün büyür, bir gün eşlerin her ikisi de bunu taşıyamayacak hale gelir ve ilişki biter.


adana VAJİNİSMUSLU KADINLARA EŞLERİN YAKLAŞIMI

           Erkekler başlangıçta çok ılımlı yaklaşırlar ilişkiye giremeyen eşlerine, bazen de anlayamama ve öfke ve kırılganlık hisleri arasında kalırlar. Bedensel hiç bir sorunu olmamasına rağmen bazen erkekte sertleşme sorunu da başlayabilir. Erkek sonuçta tahammülsüzleşebilir, eşini zorlayabilir veya aldatabilir.

         Bazen de hanımlarımız cinsel tedavi olmayı istedikleri halde eşlerinin sorunu önemsemediklerini, tedaviye başvurmayı ertelediklerini veya olay çözüme yaklaştığı sırada eşlerinden destek göremediklerini fark eder buna çok şaşırırlar.

         Cinsel ilişki ile ilgili kaygı ve korkular yalnızca kadınlarda olmaz bazı erkeklerde de bu olabilir. Kadınlar için bunu anlamak veya hissetmek çok zordur çünkü onlar kendi problemlerine ve de çözümlerine odaklanmışlardır. Evet, bazen bunu anlamak veya hissetmek zordur ama şöyle düşünün başka insanlarda, hatta bazen sizde bu konuda kendinizi anlayamıyorsunuz. Ama gerçek olan şu ki problem var. İşte benzer bir yaklaşımla yaklaşırsanız eşinizide anlayabilirsiniz, buda çözümü kolaylaştırır. Onunda ilişkiden korkabileceğini, canının acıyabileceği ve ilişkide penisinin zarar göreceği  düşüncesinin olabileceğini kabul etmeniz gerekebilir. 


           Cinsel Tedavi de hanımların yanı sıra, gerekirse erkeklere de kaygı ve korkularını yok edici, destek verici cinsel terapi yapılmalıdır.

         Vajinismus kadının ve erkeğin ortak bir sorunu olup, hiçbir taraf diğerini suçlamamalı veya anlayışsız olmamalıdır.

adana Vajinismusun Kesin Çözümü adana

Adana da cinsel terapist Esra Ulubey vajınismus ve diğer kadın cinselliği konusunda danışanlarına çözüm odaklı olarak yaklaşmaktadır. Kesin çözümü olan vajinismus, uzman cinsel terapist Esra Ulubey tarafından rahatlıkla tedavi edilmektedir.

  • Birinci grupta hafif immatür kişilik özellikleri gösteren ve 3 seansta vajinismus tedavisi olanlar
  • İkinci grupta orta düzeyde nevrotik olan ve 3-6 seanslık sürede vajinismus tedavisi olanlar
  • Üçüncü grupta ciddi nevrotik özellikler gösteren ve 6 seanstan uzun sürede vajinismus tedavisi olanlar
  • Dördüncü grupta ise ciddi kişilik bozukluğu gösteren ve 10 seanstan uzun vajinismus tedavi süresine rağmen tedavi olamayan veya vajinismus tedavisinden vazgeçen olgular yer almaktadır.

 

Sizlerinde vajinismus yada diğer kadın cinselliği hakkında sorunlarınız varsa uzman cinsel terapist Esra Ulubeyden doğrudan randevu alabilirsiniz.

 Uzman Cinsel Terapist Esra Ulubey'Kariyer Aile Danışmanlık Merkezi Ofisimizden Randevu Almak İçin

 0544 204 61 82 ve 0322 234 9 234

Kurumumuz Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığına Bağlı

Özel Aile Danışma Merkezidir.

ADANAvajinismus tedavisi, vajinismus, adana vajinismus çözümü, 3 seansta vajinismus tedavisi, vajinismusun kesin çözümü, adana cinsellik, Halil özgen, adana psikolog, adana cinsel sorunlar merkezi, kadınlarda ilişkiye girememe, cinsel soğukluk, adana vajinismus tedavi merkezi, adana kadın doğum doktoru, adana evlilik, adana cinsel sorunlar, vajinismus tedavisi, cinsel isteksizlik, adana tüp bebek, adana tüp bebek merkezi, kadınlarda cinsel ilişkiye girememe, uzman cinsel terapist, cinsel terapist, adana cinsel danışman, adana vajinismus çözümü, vajınusmus kesin çözüm adana, vajina, cinsel problemler, cinsel sıkıntılar, cinsel sorunlar

  
14672 kez okundu

Yorumlar

     02/10/2019 13:21

Vaşin için boşaldIm keri akIyoru hamile kalbilirmiyim
Misafir -

     02/10/2019 13:39

Vaşin için boşaldIm hemen akIyoru hamile kalmam şansım varIm
Misafir -

Vajinismus tedavisi     06/09/2019 23:18

Adanadaysaniz ve vajinismussaniz mutlaka Esra hocamdan terapi alin derim. Kendisi tam da bu konunun uzmani. Ben de bu yorumlari okuyarak kendisine gittim cozersem bende yazıcam dedim ve çok şükür Esra hocamla birlikte asla yenemem dediğim vajinismusu yendim. O kadar güzel bir şekilde herseyi anlatiyor ki hersey kafanizda sekilleniyor anlatmadan hic bir şey yapmiyor ve en önemlisi sureci hep takip ediyor. Her gun yaziyordum ben uyguladigim egzersizleri motivasyonunuz dusunce arayip konusabiliyorsunuz. Yani bire bir ilgileniyor Esra hanim ve sorunu çözmeden bırakmıyor. Alaninda mükemmel tum vajinismus olan arkadaslara tavsiye ederim...
Misafir -

ADANA VAJİNİSMUS TEDAVİSİ     08/09/2018 13:58

adana da vajınısmus tedavisi arastırıken karşılastım esra hocamla. internette biraz araştıma yaptıktan sonra ayrıntılı bilgi için telefonla esra hocamla görüştüm. bana telefonla çok guzel bilgiler verdıkten sonra randevu aldım. ilk seansta genel seyleri konuştuktan sonra meger cinsellikle ve seksle ilgili hiçbirsey bilmiyormusum. çok sasırdım. eşimle soylenenlerı tek tek yapmaya başladık. 3 seansta basarmıştık ama penis vajinima girmişti sadace .4 seansta artık tamamen sevi,şmeye başladık. son seans olan beste ise artık fantezi ve seks poziyonlarını işledik. şimdi eşimle mutlu bir ilişkimiz var. guvenle yardım alabileceğimiz bir psikologumuz var. hepinize tavsiye ederim.
Misafir -

Vajinusmus     21/06/2018 21:17

7 yıllık evliliğim ilişkiye cehennem gibiydii. Eşimi mutlu edemiyordum. Surekli yatakta tartısıyorduk. Sonraları nette arastırırken yalnız olmadıgımı birçok kadının aynı sorundan rahatszı oldugunu ve isminin vajinusmus oldugunu öğrendim. Küçük bir ümitle araştırmaya başladım sonrasında adana da esra ulubeyi buldum. Kadın olması ve olumlu tavsıyeler biraz daha motive etti. Allah razı olsun esra hanım 4 seansta birlikte olmamızı sağladı. Allah ondan binkez razı olsun.
Misafir -

Cinsel isteksizlik     21/06/2018 21:10

Dogumdan sonra cnm hiç istemiyordu. Cinsel istek değil kocamı gorunce kötü oluyordum. Evliliğimde sıkıntılar çıkmya başlayınca cocuk yapmanın kotu birsey oldugunu dusunmeye başlamıştım. Arkadasımın tavsıyesınuzerine gittiğim psikolog esra hanıma cok tesekkür ederim . Daha 3 seans ama bakış açım değişti. Çocukta değil bendeymiş proplem...
Misafir -

Vajinusmus     21/06/2018 19:26

7 yıllık evliliğim ilişkiye cehennem gibiydii. Eşimi mutlu edemiyordum. Surekli yatakta tartısıyorduk. Sonraları nette arastırırken yalnız olmadıgımı birçok kadının aynı sorundan rahatszı oldugunu ve isminin vajinusmus oldugunu öğrendim. Küçük bir ümitle araştırmaya başladım sonrasında adana da esra ulubeyi buldum. Kadın olması ve olumlu tavsıyeler biraz daha motive etti. Allah razı olsun esra hanım 4 seansta birlikte olmamızı sağladı. Allah ondan binkez razı olsun.
Misafir -

Adana da psikolog     05/05/2018 03:19

Adana da hem muhazakar hemd eişini bu kadar ıyınyaoan bir psikolog beni sasırttı dogrusu. Burda ne yazsam boş bence . Esra hanımı gıdıp tanımajız gerek . Derler ya bu iş için yaratılmış aynen oyle . İşne ve etik değerlerine önem veren ıyı bir psikolog
Misafir -

Vajinismus     03/05/2018 21:59

7 yıllık evliliğimi bitmek üzere iken 4 seansta toparlayan esra hıcam tesekkur ederim. 7 yıl boyunca jinekolog, kadın dogum doktoru, psikiyatr gibi doktorlara defalarca gitmeme ragmen çözüm bulamadım. Önyrgımla gittiğim esra hocama ilk bata dontorun yapamadıgını psikolog mu yapacak diye gittim ama sonunda mutlu oldum .
Misafir -