• https://www.facebook.com/adanaterapi/
Uzman Psikolog Hatice ARSLAN


Uzman Psikolog – Aile ve Evlilik Psikoloğu

Hatice ARSLAN

 (Almanca – İngilizce – Türkçe Danışmanlık)

 

            Psikoloji Lisans Eğitiminin ilk iki yılını Berlin Hür Üniversitesinde Psikoloji alanında tamamlayan hocamız, 3ve 4. Yılını Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamlayıp Psikolog unvanını aldıktan sonra, Mersin Üniversitesinde Aile Psikolojisi alanından Yüksek Lisansını tamamlayıp Uzman Psikolog Unvanını aldı, şu anda Adana da uzman psikolog unvanı ile çalışmaktadır.Hatice hocamız, psikoloji eğitimlerinin yanında aşağıdaki resmi eğitimleri almıştır.
  • FU Berlin (Berlin Hür Üniversitesi) Uyku ve Uyku Bozuklukları Eğitim Kursu (2004)
  • FU Berlin (Berlin Hür Üniversitesi) Gerontoloji Araştırması (2005)
  • FU Berlin (Berlin Hür Üniversitesi) bünyesinde psikyatri merkezinde dönem eğitimi (2005)
  • Alman kizilayi, Cocuk, ergen ve aile psikolojik gelisim ve danismanlik            Merkezi
  • Berlin 2011-2012 (Deutsches Rotes Kreuz (DRK)  Beratungsstelle für Kinder, Jugend, und Familien, Berlin)
  • Korku ve Panik Atak Egitim Kursu, Korku ve Panikatak Terapimerkezi, Berlin, 2012   (Behandlungswege bei Angst und Panikatacken, Behandlungseinrichtung für Ängste und Panikatacken, Berlin)
  • Madde Bagimliliginda Öz Yardim Gruplari Egitim Kursu, Ergen ve Madde bagimligi  Danisma Merkezi, Berlin 2012 (Selbsthilfegruppen bei Suchterkrankungen, Jugend  und Suchtberatung Berlin)
  • ( '20 GençProjesi ' = Madde bağımlılar ile        bireysel/grup Görüsmeleri- Çukurova)
  • İBB Darülaceze Müdürlüğü, Geriatrik Rehabilitasyon Birim (2012-2016 İstanbul)
 
          
Hatice Hocamız gerek yurt dışında aldığı Psikoloji eğitimine gerekse mesleki tecrübesine dayanarak Çocuklara,  Ergenlere , Yetişkinlere ve Ailelere yönelik bireysel ve grup danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Çocukların danışmanlığı kapsamında Fobiler, Travmalar, Depresyon, Uyku bozuklukları, Otizm, Tuvalet Eğitimi, İdrar ve Dışkı Kaçırma, Ayrılma Korkusu gibi konularda başarı sağlayan Hatice hocamız tüm danışmanlık süresince ebeveynlere de rehber olup onlara yönelik eğitim ve seanslar düzenlemektedir. Hocamızın çocuklarla ilişki kurarken kullandığı oyun tekniği sayesinde özellikle çağımızın sorunu olan Dikkat Dağınıklığı ve Yıkıcı Davranışsal Bozukların iyileşmesinde  (öfke, şiddet, inatlaşma, yalan  ) ciddi katkı sağlamaktadır.

Ergen danışmanlığı kapsamında ise Oyun, İnternet ve Madde Bağımlılığı alanlarında hizmet veren Hatice hocamız gençlerimize Değerler Eğitimi nezdinde Psikolojik Danışmanlık hizmeti vermektedir.  Hocamız ergenliğin yarattığı Uyum Sorunlarını, Öfke Kontrol problemlerini  ve Stres Yönetimi  Problemlerini  verimli grup ortamlarında başarıyla çalışmaktadır. Artan boşanmalar ile birlikte ailedeki boşanmanın etkileri ile başa çıkma, arkadaşlık ve doğru iletişim becerilerini öğrenme, benlik saygısını artırma ve sınav kaygısını azaltma, yas ve Kayıpla  Başa çıkma ve özellikle kız çocuklarının kendi beden imajı ile barışık olma becerileri kazandırmaya yönelik çalışmalar sürdürmekte.

 Aile danışmanlığı ve çift danışmanlığı kapsamında Hatice Hocamız eşler arasındaki çatışmalı ilişkileri tespit edip problem çözmeye yönelik çalışmalarda bulunmaktadır. Hocamızın ilk hedefi toplumumuzun en önemli yapı taşını yani  'mutlu aile' kavramını geri kazandırmaktır. Bu bağlamda iletişim problemleri, kıskançlık, aldatma, cinsel sorunlar ve aile içi şiddet gibi düşünce ve davranışsal problemleri ele almaktadır.  Aile terapi kapsamında hocamız uygun olmayan ana-baba tutumları ve yıkıcı eğitim stilleri tespit eder ve Ebeveyn - Çocuk  ve eşler arasındaki ilişkinin yeniden yapılandırılmasında sizlere yardımcı olur.  Boşanma sürecinde olan ailelere ve çocuklarına boşanmanın iş ve okul hayatına olan olumsuz etkilerini en aza indirgemek için sizlerin yanında rehber ve  yaşam koçu olarak destek vermektedir.

Yaşlılık psikolojisi alanında Demans, Alzheimer, Yaşlılık Depresyonu konulurları ile ilgilenen, Türkiye'nin en büyük kurumlarından olan Darülaceze Müdürlüğün de görev almış olan hocamız, yaşlı vatandaşlarımıza ve yaşlı bakımından sorumlu olan ailelere bilgilendirici ve destekleyici psikolojik hizmet sunmaktadır.

 

Hocamızdan Direk Randevu İçin: 0507 591 15 39

Merkezden Boş Saatini Öğrenmek ve Randevu Almak İçin: 0544 204 61 82 ve 0322 234 9 234

LÜTFEN UZMAN PSİKOLOG HATİCE ARSLAN HAKKINDAKİ YORUMLARI OKUYUNUZ. 

  
21365 kez okundu

Yorumlar

Sınav kaygısı     22/05/2019 23:49

Çocuğumun sınav öncesi kaygıları ile korkuları ile nasıl baş edebileceğini öğrettiğiniz için teşekkür ederim Hatice hanım.
Misafir -

Otizm     22/05/2019 23:30

Hatice hocam çocuğumu çok kırılgan bir noktada umudumun ve üzüntümün tükendiği zamanda size getirdim.yazabilceğim çok şey var aslında ama buradan sadece size çok teşekkür etmek emeğinize minnettar olduğumu bildirmek istedim.Allah razı olsun hocam.
Misafir -

ergen psikolojisi     06/05/2019 12:07

merhabalar hatice hanım ile 18 yaşındaki çocuğum için destek aldım telefon bağımlısı ders çalışmayan ,agresif ters bir çocuk ile görüşmek bana çok iyi geldi ,telefonu kullanmayı azalttı ,derslerine daha iyi çalışıyor ve benimle daha saygılı konuşmaya başladı...mütevazi kişiliği ve güleryüzü ile gönlümüzü kazandı ve evimize huzur geldi bu kadarınada ümidim yoktu .teşekkürler hatice hanım Allah sizden razı olsun....
Misafir -

evlilik     06/05/2019 12:37

hatice hocam ile tanışmak hayatımın dönüm noktasıydı,boşanma aşamasına gelmiştim ,üç çocuk vehuzursuz bir aile ....içinden çıkılmaz sorunlar ergen sorunları ve çözüm yolu arıyordum ,ne yapacağımı bilemez haldeydim ,hatice hanım la seanslara başladık,sorunlar paylaşıldı ve haftalara yayıldı çözüm yolları oluşturuldu ,eşimle kavgalar bitti ,artık ben dili kullanmayı ve saygının sevgiden önce geldiğini kelimelerin shirli gücünü ve rica etmenin ne kadar önemli olduğunu çok iyi anladım ,çocuklarımada ayrı zamanlarda randevu oluşturuldu ve çocuklarıma da bazı görev ve ödevler vererek onlarla aile olduk ,birlik olduk ,bir olduk, güçlü olduk ,derslerinde başarıları arttı ,ergenlerle nasıl konuşulacağını ,nasıl yaklaşmam gerektiğini ve her konuda farklı düşünme ve empati kurma becerilerimi artırdı.eşimle çocuklarımla görüşmelerden sonra onların bana yaklaşımları değişti.hatice hocaya sonsuz teşekkürler
Misafir -

takıntı     06/05/2019 12:03

Hayatımın neredeyse bütününü kapsayan takıntılarımın bir hastalık olacağını düşünmemiş basite almıştım. Çevremdeki insanlarla olan ilişkilerime kadar etkilemişti beni ama hatice hocamla seans aldıktan sonra hayata bakış açım değişti. Teşekkürler.
Misafir -

çift terapisti     06/05/2019 11:31

sayın hatice hocam eşimle çok büyük problemlerim vardı anlaşmazlık güvensizlik iletişimsizlik hepsi vardı tartışmalar ardı sıra devam ediyordu bu durum tüm hayatımızı hem aile hayatımızı hem sosyal çevre hayatımızı hem geniş aile hayatımızı çocuklarımızı çok etkiliyordu bu sıkıntılar sonucunda internetten sizin sayfanıza rastladım geçmişinizi okudum biraz araştırdım acaba iyi olacak mı diye sizinle ilk seansımızdan sonra sizin gerçekten ilgilenişiniz samimiyetiniz amacınızın gerçekten çözüme ulaştırmak oluşunuz çok başarılıydı ve eşimle ayrı ayrı seanslara aldınız bizi sorunlarımızın üstesinden nasıl geleceğimizi gösterdiniz bize nasıl davranmamız gerektiği ile ilgili yardımcı oldunuz bize doğrusunu gösterdiniz. biz şuanda eşimle çok mutluyuz anlatamam size mutlulugumu ikimizinde değişmesi sonucu huzur ve mutluluk geldi arkasından herşey için teşekkür ediyorum size her şey için. hakkınızı helal edin.
Misafir -

aile danışmanlığı     06/05/2019 11:40

İletişim becerileri oldukça güçlü , işini çok seven başarılı bir psikolog olduğunu düşünüyorum.Eşimle aşamadığımız sorunlarda yardımlarından dolayı kendisine minnettarız.Artık daha huzurlu bir hayatımız var.
Misafir -

     06/05/2019 11:59

Öncelikle Hatice hanıma çok teşekkür ediyorum.Son derece sıcakkanlı güler yüzlü ve işini gerçekten profesyonelce yapan bir psikolog.
Misafir -

aile terapisi     06/05/2019 11:25

Aile içi problemler bazen çözülmez bir hal alabiliyor asıl sorunun ne olduğunu göremiyorsunuz. Eşimle destek almaya karar verdik ve Hatice hanımla tanıştık birkaç seans sonucunda işin içinde olunduğu gibi çıkılmaz bir durum olmadığını gördük ve bütün sorunlarımızı çözüme kavuşturduk. Çok teşekkür ederim Hatice hanım.
Misafir -

ERGENLİK PROBLEMLERİ     03/05/2019 15:19

çocugumuzun ergenlik döneminde anne baba olarak başa çıkamadığımız problemlerinde destek almamız gerektiğine karar verdik ve araştırmalarımız sonucu hatice hanımdan randevu aldık. kısa sürede çözüme ulaştı sorunlarımız . gerçekten cok başarılı bir psikolog.
Misafir -

çocuk terapisi     03/05/2019 15:39

Çocuğumda uyum problemlerinden dolayı okulundan sürekli şikayet alıyordum sebebinin neyden kaynaklı olabileceğini anlamak içinse bir tavsiye üzerine hatice hocadan seans aldık ve sonuç mükemmel şekilde çözüldü. Çok teşekkür ederim.
Misafir -

takıntı     03/05/2019 14:57

takıntılarımla yaşamak hayatımı çok zorlaştırıyordu ama sizin işinizin ehli işinizde çok iyi oluşunuzla beraber artık yendim takıntımı çok teşekkür ederim .
Misafir -

patik atak     03/05/2019 14:33

hatice hocam bu panik atak beni yıllarca mahvetti hayatım hep kötüydü kendime zehir ediyordum ama sizinle başladığım terapiler sonucu yaptığımız seanslar sonucu şuan da patik atağım hayliyle azaldı artık eskisi gibi haytaımı zora sokmuyorum kendime zehir etmiyorum. aile içinde de ben ve aile bireylerimde huzurluyuz artık çok teşekkür ederim yardımlarınız için.
Misafir -

Dikkat Eksikliği     02/05/2019 16:35

Çocuğumda uzun zamandır dikkat eksikliği vardı, öğretmeni sürekli bir destek almamızı söylüyordu, tesadüfen internette buldum hatice hanımı, 3 aylık programın sonunda %100 dikkat eksikliğinden kurtuldu çocuğum. çok teşekkür ederim hatice hanım.
Misafir -

     25/08/2018 19:10

Hatice hocam ömür boyu bu sorunla yaşayacağımı kabul etmiştim ki Allah sizi karşıma çıkardı.4. Seanstan sonra tamamen kurtardınız beni,biyografinize baktığımda Avrupa da yıllarca çalıştığınızı ve benim gibi tesettürlü birisi olduğunuzdan bir umut geldim.iyiki varsınız.size ömür boyu duacı olacağım çok teşekkür ederim
Misafir -

Vajinismus     24/01/2018 13:38

2 yıl evliliğimi zehir eden Vajinismus. Hastalık olduğunu bile bilmiyordum. Allah sizden razı olsun Hatice Hanım. 3 defa görüştük.
Misafir -

Panik atak problemi     22/12/2017 16:41

Sayın Hatice hanım işinizin ehlisiniz gerçekten işinizi severek yaptığınız bizlere bile yansıyor.panikatak problemi için gelmiştim pişman olmadım.psikolog olarak bana şimdiye dek en fazla siz yardımcı oldunuz.çok memnun olduğum sizinle tanıştığıma desteğiniz için ayrıca teşekkür ederim iyi çalışmalar.
Misafir -

Madde bağımlılığı     21/12/2017 18:45

Başta ihtimal vermiyordum kendimden umudum yoktu çünkü daha önce birkaç kez gittim psikologlara sonra sizi tavsiye ettiler kıramadım eşimi ve sizinle tanıştım.Bağımlılığı olduğum maddeden kurtulmamı sağladınız.Allah’a şükür ki sizinle tanıştım.artık bağımlı değil özgürüm vesile oldunuz Allah sizden razı olsun Hatice hocam işinizde üstatsınız...başarılarınızın devamını diliyorum saygılarımla
Misafir -

     21/12/2017 16:34

Hatice hanim ;kendisinden ziyadesiyle faydalandigim , samimi bir sekilde yardimci olmak isteyen guler yüzlü alaninda uzman bir psikolog.teşekkürü bir borç bilip .gönül rahatligi ile tavsiye ediyorum.. Sevgi ile kalin
Misafir -

Evlilik sorunlari     20/12/2017 22:14

Özgeçmişinin hakkıni veren , işini ve danışanını ciddiye alan bir Hanimefendi . Çok psikolog ile tanıştım fakat ilk defa birine teşekkür etmeyi kendime borç bildim . Başarılarınızın devamını dilerim
Misafir -

     20/12/2017 22:28

Değerli hocam desteğiniz için teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını dilerim
Misafir -

     20/12/2017 22:55

Sayın Hatice hanım sizin gibi değerli ve bilge bir insanın bize sorunumuzdaki samimi yardımınız ve desteğiniz için çok müteşekkiriz ve size duacıyız...iyiki varsınız...
Misafir -

Hiperaktif     20/12/2017 22:21

6 yaşındaki oğlumu korkuyla yanınıza getirdiğim anı hiç unutmuyorum. Sıcak ve donanımlı danışmanız,ilgi ve alakanız hem bana hemde çocuğuma bu süreçte ilaç oldu...minettarim sevgili Hatice Hocam
Misafir -