• https://www.facebook.com/adanaterapi/
ADANA DA EN İYİ PSİKOLOGLAR / PSİKOLOJİK DANIŞMANLAR


ADANADA EN İYİ PSİKOLOGLAR

ADANA DA EN İYİ PSİKOLOJIK DANIŞMANLAR

            Psikoterapi insanın hayatını etkileyebilecek deneyimlerden biridir. Psikolojik olarak yaşadığınız sıkıntılar günlük yaşamdan iş hayatına, aile ilişkilerinden bireysel huzura kadar her alanda etki ediyor olabilir. Bu sancılı süreçten çıkmak imkansız bir hal alıncaya dek genelde profesyonel bir yardım peşinde koşmayız. Ama bir gün artık dayanılmaz bir rakdeye gelince uygun bir uzman psikoloğa ulaşma çabasına gireriz. Bir psikolog bulma süreci de genelde düşünüldüğü kadar kolay olmaz. Adana gibi yüzlerce psikologun olduğu bir şehirde bile... Hatta belki de ulaşılabilecek psikolog /psikolojik danışman sayısı arttıkça kafa karışıklığı bir o kadar artıyor. Böyle bir durumda akla ilk gelen internet üzerinden ‘En iyi psikolog adana’’ şeklinde arama yapıp iyi bir uzmana ulaşmaya çalışmak... Bazen de diğer insanların deneyimlerini merak ederek ‘Adana psikolog tavsiye’ şeklinde aramalar yaparız. Bu iki arama sonunda karşımıza yüzlerce sonuç çıkmaktadır. Peki, gerçekten ulaştığımız bu kimseler en iyileri mi yoksa reklamını en iyi yapanlar mı?

            En iyi adana psikologlarıpsikolojik danışmanları bulmak için sıkça izlenen bu yol pek de işe yaramıyor çoğu zaman. Bu yazımızda bir psikologa / psikolojik danışmana ulaşırken aklınızda bulundurmanız gereken bazı önemli ayrıntılardan bahsediyor olacağız.

         Her şeyden önce bu yazıda vermeye çalıştığımız en iyi psikologdan ziyade size en iyi desteği verecek psikologa / psikolojik danışmana ve Aile Danışmanına ulaşın mesajıdır.
Adana’da psikolog ararken size sunabileceğimiz tavsiyeler şöyledir:


ALAN MEZUNU PSİKOLOG, Psikolojik Danışman, ve Aile Danışmanlarına Ulaşın.

         Her ne kadar basit gibi görünse de önemli bir konudur bu. Çünkü alan mezunu olmayıp kendini psikolog / psikolojik danışman / Aile Danışmanı olarak tanıtan sayısı azımsanamayacak düzeydedir. Bunu anlamanın en iyi yolu ister telefon görüşmenizde ister yüz yüze yaptığınız görüşme de psikologa / Aile Danışmanına/psikolojik danışmana diplomasını sormaktır. Hatta size göstermesini talep etmenizdir. Bu konuda çekinmenizi gerektirecek herhangi bir durum yoktur. Bilakis işini layığıyla yapmaya çalışan bir uzman bu tavrınızı beğenecek ve destekleyecektir.PROBLEMİNİZLE İLGİLİ ÇALIŞAN PSİKOLOGA ULAŞIN 

         Her ne kadar hala tıp alanında olduğu gibi çalışma alanları kesin çizgilerle ayrılmamış olsa da(ileriki zamanlarda bu ayrışmanın olacağı kesin) psikologlar / psikolojik danışmanlar/Aile Danışmanı genelde birkaç alana odaklanır ve çalışmalarını bu alanlarda derinleştirirler. Aile ve çift terapisiyle ilgilenen bir psikologdan iş hayatıyla ilgili destek talep etmek bir kardiyologdan dermatoloji konusunda yardım talep etmeye benzetilebilir. Bu noktada psikoterapiye başlarken bu ayrımı yapabiliyor olmanız önemlidir.İLAÇ TEDAVİSİ GEREKTİREN PSİKİYATRİK DURUMLARDA SADECE KLİNİK BİR PSİKOLOGDAN DESTEK ALIN 

         Klinik psikolojipsikoloji biliminin uzmanlık alanlarındandır. Psikopatolojik bir durumda size en iyi desteği verebilecek psikolog klinik psikologdur. Anksiyete bozuklukları, Opsesif kompulsif bozukluk, major depresyon, yeme bozuklukları, intihar düşüncesi, maddenin kötüye kullanımı, kişilik bozuklukları insanın hayatını ciddi anlamda etkileyek psikopatolojik durumlara örnek olarak gösterilebilir. Eğer bu gibi konularda desteğe ihtiyacınız varsa en doğru adrestir. 

klinik psikolog MİHRİBAN TAŞPINAR.
TERAPİ TÜRLERİ PSİKOTERAPİ SÜRECİNİZİ ETKİLER 


         Psikolojik rahatsızlıklar
la mücade ederken başvurulan terapi yöntemleri vardır. Her terapi yönteminin içinde bulunduğunuz duruma göre sağladığı avantajlar farklıdır. Bilişsel-davranışçı terapibütüncül terapi, varoluşçu terapiler, oyun terapisipsikodinamik terapiler, EMDR terapisi, grup terapisi gibi onlarca terapi türü vardır.Psikologlar bu terapi eğitimlerini aldıktan ve süpervizyonlarını tamamladıktan sonra psikoterapist ünvanını kullanabilirler. Genelde bir psikolog / psikolojik danışman bir veya birkaç terapi türünde çalışmalarını sürdürür.
HER ALANDA HİZMET VEREN DEĞİL SINIRLI KONULARDA HİZMET SUNAN PSİKOLOGA ULAŞIN 

         ‘’Her konuda çalışıyoruz.’’ gibi bir ifade iyi bir psikologun kullanacağı türden değildir. Yüzlerce psikolojik durum söz konusuyken bir uzman psikologun/Aile Danışmanının tüm alanlarda hizmet veriyor olması mümkün değildir. İlk maddeyle paralellik gösteren bu açıklamayı yapma nedenimiz bazı danışanların birçok konuda çalışan psikologlara daha iyi psikolog gözüyle bakmalarından kaynaklanmaktadır. ‘’Kesinlikle öneririm hayattan bezmiştim şu psikologa gitmeden önce, bana çok iyi geldi. Gerçi senin durum biraz farklı ama o psikolog her konuda çalışıyor.’ gibi bir tavsiyeden koşarak uzaklaşın.EN PAHALI PSİKOLOG EN İYİ PSİKOLOG DEĞİLDİR. 


         Özel merkezlerinde çalışmalar yürüten Aile Danışmanı / psikologlar / psikolojik danışman için bir ücretlendirme yönetmeliği Türkiye’de bulunmamaktadır. Bu da her psikologun birbirinden çok farklı fiyatlarla hizmet vermesine fırsat vermektedir. Adanadaki psikolog / psikolojik danışman / Aile Danışmanı ücretleri semtten semte, psikologdan psikologa farklılık göstermektedir. Hatta aynı psikologun farklı semtlerde verdiği hizmetlerin farklı ücretlendirilmesi de söz konusu olabilmektedir.Psikologun eğitimlerinden tutun verdiği hizmet çeşidine, unvanına, popülerliğine kadar her şey seans ücretine yansımaktadır. Ama bu her zaman iyi psikologun seans ücretinin daha fazla olması gerektiği anlamına gelmez. Bireysel doyum, ofis masrafları, psikolojik desteğe yaklaşım politikası, şehirdeki rekabet gibi durumlar da ücretlendirme üzerinde oldukça etkilidir.
GENÇ PSİKOLOG MU OLGUN PSİKOLOG MU? 

         
         Muhtemelen birçok danışan alanda uzun yıllardır çalışan psikologlardan hizmet almanın daha doğru olduğunu düşünmektedir. Yalnız danışanların bu soruya yaklaşma biçimini değiştirmesi gerektiğini düşünmekteyiz. Alanda uzun yıllar çalışan psikologdan ziyade gelişmeleri takip edebilen, sürekli kendini yenilemeyi ilke edinmiş psikolog / psikolojik danışman olmak alanda uzun yıllar çalışmaktan ya da daha fazla danışan görmüş olmaktan daha kıymetlidir. Psikoloji bilimi genç bir bilim dalıdır. Her yıl binlerce yeni çalışma yayınlanmaktadır. Dönem dönem psikoloj dünyasının seyrini değiştirecek yeniliklere imza atılmaktadır. Aynı problem üzerinde daha etkili yöntemler geliştirilmektedir. Bu hareketliliği takip edebilen ve pratik olarak danışanlarında daha iyi bir süreç yürütmek adına bunları kullanabilen psikologun yaşının çok da önemli olmadığını savunmaktayız.

         Sonuç olarak binlerce iyi psikologa / psikolojik danışmana ulaşabilirsiniz. Ama her iyi psikologun sizin için en iyisi olmadığını anlamanız gerekmektedir. Başkasının tavsiyeleriyle hareket etmek yerine konuyla ilgili bilinçlenmek ve probleminizde birlikte yolculuğa çıkacağınız psikologu yukarıdaki kriterlere göre seçmek size daha anlamlı sonuçlar doğuracaktır.

      Hala kimden destek alacağınıza karar veremediyseniz;

               0544 204 61 82 ve 0322 234 9 234

  
14314 kez okundu

Yorumlar

Betul hocam iyiki tanidik seni     02/07/2020 06:10

10 yildir evliyiz. Evliligimizde asamadigimiz sorunlar buyudukce buyudu. Artik cocuklarimiza yansidi.farkli sorunlar bas gosterdi. Sehir disindan betul hocami tanimadan kendisine geldik iyi ki geldik. Yoluna girdi hersey.Tesekkurler hocam iyiki tanidik sizi
Misafir -

En iyi psikolog esra ulubey hocam     24/06/2019 22:00

Merhaba arkadaslar ben merve, kocamla cok severek evlendim ancak evlendikten sonratartismalarimiz surekli artti, insanlari dinledik birde hemn ikinci yilimizda cocuk yaptik. En buguk yanlisim bu oldu sanirim.bu dan dolayi bosanmadan uzak durdum. Evliligimiz 6 gilina girdi. Hala bir duzen tutmadi. Sonra cocuk doktoruna gittigimde konu konuyu acti. Doktor hanim aile danismani esra ulubeyden bahsetti. Biraz arastirdim umutsuzda olsam doktorun bir bildigi vardir diye gittim. Allah ondan da esra hanimdan da razi olsun. 6 seansta esinle konusabilecek bir hale geldik.
Misafir -

Aile içi geçimsizlik     25/08/2018 19:20

Syn uzun.psk.Hatice Hocam size çok teşekkür ederim. Bizi ailece yeniden resetlediniz.içimde çözümsüz olan sorunları farklı ele alıp içime umut aşıladınız.Daha öncede farklı bir psikolog ile görüşmüştük lakin pek etkisi olmamıştı sorunlarımıza,sizin vesileniz ile aile olabildik Allah sizden razı olsun hocam.saygılarımı sunarım.
Misafir -

klinik psikolojı     22/10/2017 14:13

hocam sizlerle nasıl iletişime geçebilirim. soracagım bır soru sorum var
Misafir -

Mehmet hocama tesekkurler     04/09/2017 22:03

Hocam bu tarz yönlendirici yazılarınız çok faydalı oluyor. Yazılarınızın devamını bekliyorum.
Misafir -

Tesekkurler     27/08/2017 22:08

Ellerinize sağlık hocam, çok güzel bir yazı olmuş,
Misafir -