• https://www.facebook.com/adanaterapi/
Klinik Psikolog Simge KOÇYİĞİT

        Adana doğumlu olan Uzman Klinik Psikolog Simge Koçyiğit İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunudur. Eğitimini tamamladıktan sonra Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde yüksek lisansa başlayan hocamız başarılı bir ders ve Bilişsel Davranışçı Terapi ağırlıklı süpervizyon süreci ardından şu anda ‘’Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Olan Ergenlerin Akıllı Telefon Bağımlılığı Düzeyleri, Mizaç Özellikleri ve Anne Baba Tutumları Arasındaki İlişkinin İncelenmesi’’ konulu tez çalışmalarına devam etmektedir. Bu bilimsel çalışmayla birlikte çağımızın yaygın problemlerinden olan Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite bozukluğu, telefon ve internet gibi davranışsal bağımlıklar konusunda sorunlar yaşayan bireylere yardımcı olmayı hedeflemektedir. Tezini tamamladıktan sonra psikoloji alanında yeni bir Doktora programı için hazırlanmaktadır.

     Öğrenim hayatı boyunca İtalya, İstanbul, Adana ve Ankara’da olmak üzere birçok kurumda staj deneyimi olan ve yüksek lisansı sırasında, psikoloji alanında çalışmaya başlayarak tecrübe kazanan hocamız şu anda Özel Aile Danışmanlığı Merkezi’nde psikolog olarak çalışmakta ve bireylerin yaşadıkları zorlukların üstesinden gelmeleri için yardımcı olabilmeyi amaçlamaktadır. Bireysel danışmanlıkta başta kaygı bozukluğu, panik bozukluk, fobiler, depresyon, öfke kontrolü, kişiler arası ilişkilerde yaşanan problemler olmak üzere Bilişsel Davranışçı Terapi ağırlıklı psikoterapi yöntemleri uygulayarak hizmet vermektedir.

     Çocuk ve ergenler ile olan çalışmalarında başlıca dikkat ve hiperaktivite bozukluğu, akıllı telefon ve internet bağımlılığı, alt kaçırma, öfke, sınav kaygısı, kardeş kıskançlığı, parmak emme ve davranış problemlerinde yardımcı olmaktadır. Çalışmaları sırasında eğitimini almış olduğu testleri ve teknikleri kullanarak çocuk ve ergenlerin problemlerini tespit etme ve çözüme ulaştırmayı hedeflemektedir. Bu süreçte anne ve babaları da nasıl davranmaları gerektiği konusunda bilgilendirerek sürece katılmaları konusunda teşvik edici bir yol izlemektedir.

     Aile ve çift danışmanlığında, aile içerisinde ve çiftler arasında yaşanan sıkıntıların ele alınarak çözümlenebilmesini amaçlamaktadır. Aldığı aile danışmanlığı, aile ve çift terapileri eğitimleri doğrultusunda aile üyelerine saygı duyarak onlara karşı açık ve dürüst olmayı, problemlerin çözümü için etkin bir rol oynamaktadır.

 

Aldığı Eğitimler:

 Klinik Psikolojide Uygulamalar ve Süpervizyon Eğitimi (Bilişsel Davranışçı Terapi Ağırlıklı)

 Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı terapi Eğitimi

 Aile ve Çift Terapileri Uygulamalar ve Süpervizyon Eğitimi

 Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitimi

 Özel Öğrenme Güçlüğü; Disleksi Eğitimi

 Psikolojik İlk Yardım ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu Eğitimi

 Çocuklarla Psikoterapötik Görüşme: Ebeveynlerle Köprüler Kurma

 Çocuk Değerlendirmede Kullanılan Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi

 Resim Analizi ve Psikolojik Çizim Testleri Uygulayıcı Eğitimi

 Etkili Yetişkinler Olarak Erken Çocukluk Dönemini Tanımak ve Anlamak

 Duygusal Zeka, Profesyonel Özgeçmiş ve Mülakat Teknikleri

 

 

 

İş ve Staj Deneyimleri: 

 Çankaya Özel Eğitim Merkezi – Ankara

 Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi

 Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

 İlkin Eğitim Anaokulları – İstanbul

 Dr. Ekrem Tok Adana Ruh Sağlığı Ve Hastalıkları Hastanesi

 University Of Bologna/Italy – Klinik Araştırma Asistanı

Ofis Sekreterinden Randevu Oluşturmak İçin: 0544 204 61 82 ve 0322 234 9 234

Numaralı Telefonları arayabilirsiniz.

  
2775 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın