• https://www.facebook.com/adanaterapi/
Aile ve Evlilik Danışmanı DERYA SEYDİOĞLU


DERYA SEYDİOĞLU
Aile ve Evlilik Danışmanı

   Aile Danışmanı Derya Seydioğlu, yüksek lisansını Klinik psikoloji alanında yapmıştır. Meslek yaşamı boyunca farklı illerde çeşitli kurumlarda Rehber ve Psikolojik Danışman, eğitim danışmanı olarak hizmet vermiş, eğitimci olarak derslere katılmıştır. Bunun yanında mesleği kapsamında çeşitli kurumlarda eğitimler ve seminerler vermektedir.

   Hocamız Adana‘da, Özel Kariyer Aile Danışma Merkezi bünyesinde Danışmanlık hizmeti vermekte, haftanın 2 günü yabancı bir üniversitenin PSİKOLOJİ bölümü öğrencilerine akademik danışmanlık yapmaktadır. Aynı zamanda eğitmen ve süpervizörlük yapmaktadır. Bilgilendirme amaçlı Makaleler paylaşmaktadır. Evli ve iki çocuk annesi olan Hocamız 1978 Adana doğumlu olup ilk orta ve lise öğrenimini Adana’da lisans öğrenimini ise Konya/Selçuk üniversitesinde tamamlamıştır.

   Derya SEYDİOĞLU, sosyal değişme ve gelişmenin hızlı bir şekilde arttığı, toplumun temel yapıtaşı olan aile kurumunun aile içi ilişki ve iletişiminin zayıfladığı, insanların sosyal çevrelerine ve kendilerine yabacılaştığı, kök aile ve çekirdek aile arasındaki çatışmaların arttığı, çocuk, ergen, genç problemlerinin değişkenler göstererek fazlalaştığı, günümüz koşullarında danışmanlık hizmeti almak isteyen kişilere, en iyi ve en doğru bir şekilde yardımcı olabilmek için, kendisini yenilemek ve geliştirmek adına aşağıda belirtilen resmi eğitimleri tamamlamış ve ilgili ünvanları almıştır.

 

ALDIĞIM RESMİ EĞİTİMLER VE ÜNVANLARIM

 1. Aile Danışmanı
 2. Klinik psikolog
 3. Cinsel Terapi danışmanı
 4. Çocuk Objektif-Zeka Testleri Uygulayıcısı
 5. Aile Ve Yaşam koçu
 6. Çocuk, Ergen, Genç Psikolojisi
 7. Süpervizör
 8. Pedegojik Formasyon


EĞİTMEN VE SÜPERVİZÖR OLARAK VERDİĞİM EĞİTİMLER

 1. Tükenmişlik/Eş Tükenmişliği
 2. Aldatma
 3. Savunma mekanizmaları
 4. Öfke Kontrolü ve Saldırganlık
 5. Boşanma Süreci Danışmanlığı
 6. Çocuklarda cinsel gelişim ve cinsel kimlik problemleri
 7. Aile inaçları ve mitleri
 8. Depresyon
 9. Kaygı Bozukluğu
 10. Ailenin geçmişi ve bugünü
 11. Ailenin işlevleri
 12. Ergenlik dönemi gelişim özellikleri
  • Fiziksel gelişim/Fizyolojik (Biyolojik) gelişim
  • Duygusal gelişim
  • Cinsel gelişim
  • Ahlaki gelişim
 13. Çocuklarda uyum ve davranış problemleri
 • İnatçılık
 • Altına ıslatma, dışkı kaçırma
 • Kardeş kıskançlığı
 • Tikler
 • Saldırganlık
 • Okulu reddetme
 • Tırnak yeme
 • Parmak emme
 • Korku, kaygı, endişe
 • hırsızlık
 • Depresyon
 • Hiperaktivite
 • Obsesif-Kompulsif
 • Uyku problemleri

   

   Aile Danışmanı
 Derya SEYDİOĞLU Aile ve Çift danışmanlığı, Cinsel Terapi Çocuk Ergen Genç danışmanlığı, Aile ve Yaşam Koçluğu, Eğitim Koçluğu, Tercih Danışmanlığı ve Bireysel Danışmanlık kapsamında Danışmanlık hizmeti vermektedir.

ADRES:
 Çınarlı
 Mahallesi Atatürk Caddesi Özülkü iş merkezi Kat:14  D:2 - 3  
(Özel Adana Hastanesi Üstü) SEYHAN / ADANA                          
       Randevu Almak İçin Arayınız   
 
0322 458  0   458

         
 0544 204 61  82     

 

 

  
29043 kez okundu

Yorumlar

Öfke ve saldırganlık      09/12/2019 13:44

Ailen beni birçok psikolog ve psikiyatra götürmüş seansları hep yarıda bırakmıştım. Daha sorma Derya hocam'a internet sayfasından ulaştım ilk düşündüğüm '' bu psikolog da bana yardımcı olmazsa'' idi. Fakat Derya hocama gelmeye karar verdim daha ilk seansta düşüncemde yanıldığımı gördüm güven ve yakınlık hissettim. 14 yaşında bir genç olarak Her şeye sinirleniyor öfke kontrolümü yapamıyor ailemle hiç anlaşamıyordum. Derya hanım sayesinde artık herşeye sinirlenmeyen öfke kontrolünü yapabilen bir genç durumuna geldim. Teşekkür ederim hocam iyiki sizi tanımışım.
Misafir -

Okul Kaygısı-utangaçlık     09/12/2019 12:42

Derya seydioğlu ile tanışmam kızımın okul Kaygısı ve evden çıkamamak yeni girdiği ortamlarda yoğun utangaçlık yaşama duygusu ile başladı. Derya hocamın kızımın problemlerine yönelik özverili çalışmaları seanslar boyunca bizleri de bilgilendirmesiyle olumlu sonuca ulaştık. Derya hocam sayesinde kızım okula isteyerek gidiyor kendine özgüveni sayesinde utangaçlık duygusu artık yaşamıyor.
Misafir -

Kaygı ve endişe      08/12/2019 12:13

Merhaba ben Derya hocamla tanışmadan önce hayattan bıkmış bir haldeydim, okula gitmek istemiyordum, evden dışarıya çıkmak istemiyordum, arkadaşlarım ile konuşmak istemiyordum ama Derya hocamla tanıştıktan sonra hayatım değişti çok teşekkür ederim
Misafir -

Kaygı ve endişe     03/12/2019 21:06

Yaşadığım her şeyde kaygı ve endışe yaşıyordum bu benim bütün hayatımı engelliyodu .Derya Seydioğlu ile tanıştım hayatım değişti çok teşekkür ederim.
Misafir -

Ağlamalarım     30/11/2019 10:05

Derya hocamla tanışmamız gülmeyi unutup ağlamalarımı durduramdığım noktada başladı şimdi hocamın sayesinde her şey daha farklı teşekkürler DERYA SEYDİOĞLU
Misafir -

Tükenmişlik      29/11/2019 17:20

Bundan 1.5 sene önce derya hocamla ilk tanıştığımızda hayatım bir çıkmazdaydı. İşe gitmek istemiyordum. Hiç mutlu olamıyordum. Eski arkadaşlarım arıyordu ama ben görüşmek istemiyordum. Kendimi sürekli hasta ve yorgun hissediyordum ama bana neler olduğunu bilmiyordum. Tek bildiğim bu durumdan kurtulmak istediğimdi. Derya hocamın seansları sayesinde artık daha mutlu ve keyifli bir hayatım var.
Misafir -

Aldatılma     29/11/2019 17:06

Derya hanımla ilk tanıştığımız zaman evliliğimiz bitme noktasındaydı. Eşim tarafından aldatıldığımı öğrenmiş ve ne yapacağımı bilemez bir haldeydim. Yemek yiyemiyor, uyuyamıyor ve sürekli ağlıyordum. İçimden hiçbir şey yapmak gelmiyordu. Evliliğimizdeki bu zorlu süreci derya hanımın tavsiyeleri ve rehberliği sayesinde atlattık. İyi ki derya hanımla tanışmışız. Şimdi ne zaman ihtiyaç duysam hemen kendisine başvuruyorum. Herkese tavsiye ederim,
Misafir -

Aldatma     29/11/2019 17:28

Derya hanımla ilk tanıştığımız zaman evliliğimiz bitme noktasındaydı. Eşim tarafından aldatıldığımı öğrenmiş ve ne yapacağımı bilemez bir haldeydim. Yemek yiyemiyor, uyuyamıyor ve sürekli ağlıyordum. İçimden hiçbir şey yapmak gelmiyordu. Evliliğimizdeki bu zorlu süreci derya hanımın tavsiyeleri ve rehberliği sayesinde atlattık. İyi ki derya hanımla tanışmışız. Şimdi ne zaman ihtiyaç duysam hemen kendisine başvuruyorum. Herkese tavsiye ederim,
Misafir -

Evlilik danışmanlığı     26/11/2019 17:55

Öncelikle merhabalar. Derya hocam size çok teşekkür ediyorum. Teşekkürümün sebebi ise nişanlımla çok sıkıntılı bir evlilik dönemindeyik hem kız tarafından hemde erkek tarafından sürekli baskılar görüyorduk ve buda bizi çok rahatsız ediyordu. Birbirimize olan sevgimizden emindik ama bu durumlar bizi çok yıpratmıştı. Sizinle girdiğimiz ilk seanstan son seansa kadar yaşadığımız gelişmeler çok çok teşekkürler hocam... Sayenizde şuan daha sağlam bir ilişkimiz var.
Misafir -

     26/11/2019 01:28

Gerek ailesel konular gerekse halen devam eden sınav sürecimde yanımda olan, beni sabırla dinleyen, abla dedirten naif insan. Her şey için teşekkürler.
Misafir -

Düzene koyamadığım iş hayatım     25/11/2019 11:10

1 yıl süreli derya hanıma geliş gidişlerim oldu. İş kaybından dolayı kendime olan umudumu güvenimi yitirmiştim. Çıkmazdaydım. Görüşmeye devam ettikçe bende 1 ben daha varmış onu farkettim. Bu farketmede derya hocamın etkisi çoook büyük oldu. Şuan da hayata daha farklı bakıyorum. Herşey yoluna girdi. Ara ara yine gidiyorum. İyi ki sizi tanımışım hocam
Misafir -

Eğitim danışmanlığı      25/11/2019 11:26

Sınav dönemlerinde çok kaygılı ve heyecanlıydım duygularımı kontrol altına almakta zorluk çekiyordum Derya hocamızın yardımları sayesinde bu sıkıntılı durum içerisinden kurtuldum. Çok teşekkür eder ve herkese tavsiye ederim.. =)
Misafir -

Sinir olunca kendime zsrar veriyorum     24/11/2019 20:57

Mrh ben sinir olunca ne yaptığımı bilmiyorum kendime zarar veriyorumm.
Misafir -

İletişim problemi     22/11/2019 11:03

Ben genel olarak insanlarla konuşamazdım çekinirdim söyleyeceklerimi de söyleyemezdim toplum içinde bulunmak bile bana zor gelirdi ama derya hoca ile seansa başladıktan sonra tüm bu sıkıntılarımın azaldığını ve bir müddet sonra da yok denecek düzeye geldiğini gördüm. Teşekkür ederim derya hocam
Misafir -

kabus geçen yıllar     21/11/2019 16:41

merhaba, tam 2 yıl kabus gibi bir evlilik dönemi geçirdik, evlediğimiz günden, ilk geceden itibaren problemimiz başladı. problemimizin adı vajinusmusmuş, eşimin kasılması ve ilişki oluşmaması, bir sürü psikiyatriste gittik, bir çok üroloji doktoru ile görüştük hiç bir faydası olmadı. Derya seydioğlundan umutsuz bir şekilde randevu almdım, DAHA İLK SEANSTA BU İŞİN ÇÖZÜLECEĞİNİ ANLADIM, derya hnm ın duruşu ve verdiği güven çok iyiydi, 4. seanstan sonraki gün elimizde çiçeklerle derya hocayı ziyaret edip teşekkür ettik, teşekkürler derya hocam çok sağolun.
Misafir -