• https://www.facebook.com/adanaterapi/
Uzman Psikolog Hatice ARSLANUzman Psikolog – Aile ve Evlilik Psikoloğu
Hatice ARSLAN
 (Almanca – İngilizce – Türkçe Danışmanlık)

 

           1985 Berlin doğumlu olan Hatice hocamız, ilk ve orta öğrenimini Almanya Berlin’de, Berlin’in en iyi okullarından birinde tamamlamıştır. Lisans Eğitiminin ilk iki yılını Berlin Hür Üniversitesinde Psikoloji alanında tamamlayan hocamız, 3ve 4. Yılını Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamlayıp Psikolog unvanını aldıktan sonra, Mersin Üniversitesinde Aile Psikolojisi alanından Yüksek Lisansını tamamlayıp Uzman Psikolog Unvanını aldı, şu anda Adana da uzman psikolog unvanı ile çalışmaktadır.Hatice hocamız, psikoloji eğitimlerinin yanında aşağıdaki resmi eğitimleri almıştır.
  • FU Berlin (Berlin Hür Üniversitesi) Uyku ve Uyku Bozuklukları Eğitim Kursu (2004)
  • FU Berlin (Berlin Hür Üniversitesi) Gerontoloji Araştırması (2005)
  • FU Berlin (Berlin Hür Üniversitesi) bünyesinde psikyatri merkezinde dönem eğitimi (2005)
  • Alman kizilayi, Cocuk, ergen ve aile psikolojik gelisim ve danismanlik            Merkezi
  • Berlin 2011-2012 (Deutsches Rotes Kreuz (DRK)  Beratungsstelle für Kinder, Jugend, und Familien, Berlin)
  • Korku ve Panik Atak Egitim Kursu, Korku ve Panikatak Terapimerkezi, Berlin, 2012   (Behandlungswege bei Angst und Panikatacken, Behandlungseinrichtung für Ängste und Panikatacken, Berlin)
  • Madde Bagimliliginda Öz Yardim Gruplari Egitim Kursu, Ergen ve Madde bagimligi  Danisma Merkezi, Berlin 2012 (Selbsthilfegruppen bei Suchterkrankungen, Jugend  und Suchtberatung Berlin)
  • Uzman Bilgim Danışmanlık Merkezi ( '20 GençProjesi ' = Madde bağımlılar ile        bireysel/grup Görüsmeleri- Çukurova)
  • İBB Darülaceze Müdürlüğü, Geriatrik Rehabilitasyon Birim (2012-2016 İstanbul)
 
          
Hatice Hocamız gerek yurt dışında aldığı Psikoloji eğitimine gerekse mesleki tecrübesine dayanarak Çocuklara,  Ergenlere , Yetişkinlere ve Ailelere yönelik bireysel ve grup danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Çocukların danışmanlığı kapsamında Fobiler, Travmalar, Depresyon, Uyku bozuklukları, Otizm, Tuvalet Eğitimi, İdrar ve Dışkı Kaçırma, Ayrılma Korkusu gibi konularda başarı sağlayan Hatice hocamız tüm danışmanlık süresince ebeveynlere de rehber olup onlara yönelik eğitim ve seanslar düzenlemektedir. Hocamızın çocuklarla ilişki kurarken kullandığı oyun tekniği sayesinde özellikle çağımızın sorunu olan Dikkat Dağınıklığı ve Yıkıcı Davranışsal Bozukların iyileşmesinde  (öfke, şiddet, inatlaşma, yalan  ) ciddi katkı sağlamaktadır.

Ergen danışmanlığı kapsamında ise Oyun, İnternet ve Madde Bağımlılığı alanlarında hizmet veren Hatice hocamız gençlerimize Değerler Eğitimi nezdinde Psikolojik Danışmanlık hizmeti vermektedir.  Hocamız ergenliğin yarattığı Uyum Sorunlarını, Öfke Kontrol problemlerini  ve Stres Yönetimi  Problemlerini  verimli grup ortamlarında başarıyla çalışmaktadır. Artan boşanmalar ile birlikte ailedeki boşanmanın etkileri ile başa çıkma, arkadaşlık ve doğru iletişim becerilerini öğrenme, benlik saygısını artırma ve sınav kaygısını azaltma, yas ve Kayıpla  Başa çıkma ve özellikle kız çocuklarının kendi beden imajı ile barışık olma becerileri kazandırmaya yönelik çalışmalar sürdürmekte.

 Aile danışmanlığı ve çift danışmanlığı kapsamında Hatice Hocamız eşler arasındaki çatışmalı ilişkileri tespit edip problem çözmeye yönelik çalışmalarda bulunmaktadır. Hocamızın ilk hedefi toplumumuzun en önemli yapı taşını yani  'mutlu aile' kavramını geri kazandırmaktır. Bu bağlamda iletişim problemleri, kıskançlık, aldatma, cinsel sorunlar ve aile içi şiddet gibi düşünce ve davranışsal problemleri ele almaktadır.  Aile terapi kapsamında hocamız uygun olmayan ana-baba tutumları ve yıkıcı eğitim stilleri tespit eder ve Ebeveyn - Çocuk  ve eşler arasındaki ilişkinin yeniden yapılandırılmasında sizlere yardımcı olur.  Boşanma sürecinde olan ailelere ve çocuklarına boşanmanın iş ve okul hayatına olan olumsuz etkilerini en aza indirgemek için sizlerin yanında rehber ve  yaşam koçu olarak destek vermektedir.

Yaşlılık psikolojisi alanında Demans, Alzheimer, Yaşlılık Depresyonu konulurları ile ilgilenen, Türkiye'nin en büyük kurumlarından olan Darülaceze Müdürlüğün de görev almış olan hocamız, yaşlı vatandaşlarımıza ve yaşlı bakımından sorumlu olan ailelere bilgilendirici ve destekleyici psikolojik hizmet sunmaktadır.

 

Hocamızdan Direk Randevu İçin: 0507 591 15 39

Merkezden Boş Saatini Öğrenmek ve Randevu Almak İçin: 0322 234 9 234 & 0507 204 61 83

 

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
15344 kez okundu

Yorumlar

     25/08/2018 19:10

Hatice hocam ömür boyu bu sorunla yaşayacağımı kabul etmiştim ki Allah sizi karşıma çıkardı.4. Seanstan sonra tamamen kurtardınız beni,biyografinize baktığımda Avrupa da yıllarca çalıştığınızı ve benim gibi tesettürlü birisi olduğunuzdan bir umut geldim.iyiki varsınız.size ömür boyu duacı olacağım çok teşekkür ederim
Misafir -

Vajinismus     24/01/2018 13:38

2 yıl evliliğimi zehir eden Vajinismus. Hastalık olduğunu bile bilmiyordum. Allah sizden razı olsun Hatice Hanım. 3 defa görüştük.
Misafir -

Panik atak problemi     22/12/2017 16:41

Sayın Hatice hanım işinizin ehlisiniz gerçekten işinizi severek yaptığınız bizlere bile yansıyor.panikatak problemi için gelmiştim pişman olmadım.psikolog olarak bana şimdiye dek en fazla siz yardımcı oldunuz.çok memnun olduğum sizinle tanıştığıma desteğiniz için ayrıca teşekkür ederim iyi çalışmalar.
Misafir -

Madde bağımlılığı     21/12/2017 18:45

Başta ihtimal vermiyordum kendimden umudum yoktu çünkü daha önce birkaç kez gittim psikologlara sonra sizi tavsiye ettiler kıramadım eşimi ve sizinle tanıştım.Bağımlılığı olduğum maddeden kurtulmamı sağladınız.Allah’a şükür ki sizinle tanıştım.artık bağımlı değil özgürüm vesile oldunuz Allah sizden razı olsun Hatice hocam işinizde üstatsınız...başarılarınızın devamını diliyorum saygılarımla
Misafir -

     21/12/2017 16:34

Hatice hanim ;kendisinden ziyadesiyle faydalandigim , samimi bir sekilde yardimci olmak isteyen guler yüzlü alaninda uzman bir psikolog.teşekkürü bir borç bilip .gönül rahatligi ile tavsiye ediyorum.. Sevgi ile kalin
Misafir -

Evlilik sorunlari     20/12/2017 22:14

Özgeçmişinin hakkıni veren , işini ve danışanını ciddiye alan bir Hanimefendi . Çok psikolog ile tanıştım fakat ilk defa birine teşekkür etmeyi kendime borç bildim . Başarılarınızın devamını dilerim
Misafir -

     20/12/2017 22:28

Değerli hocam desteğiniz için teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını dilerim
Misafir -

     20/12/2017 22:55

Sayın Hatice hanım sizin gibi değerli ve bilge bir insanın bize sorunumuzdaki samimi yardımınız ve desteğiniz için çok müteşekkiriz ve size duacıyız...iyiki varsınız...
Misafir -

Hiperaktif     20/12/2017 22:21

6 yaşındaki oğlumu korkuyla yanınıza getirdiğim anı hiç unutmuyorum. Sıcak ve donanımlı danışmanız,ilgi ve alakanız hem bana hemde çocuğuma bu süreçte ilaç oldu...minettarim sevgili Hatice Hocam
Misafir -